Yeni Zelanda’da kartondan yaptığı aracı 10 bin 420 dolara sattı

spot_img

Yeni Zelandalı toplumsal medya fenomeni David Jones, kartondan imal ettiği lüks aracı internet üzerinden 10 bin dolardan fazla bir sayıya satması, toplumsal medyada gündem oldu.

ARAÇ İLE TEST YÜRÜŞÜ YAPTI

David Jones isimli toplumsal medya fenomenin, toplumsal medyada paylaştığı “Cartonghini” ismini verdiği aracın imal etabına ilişkin imajlar, 1 milyondan fazla defa görüntülendi.

Lüks aracın özgününü almaya gücünün yetmeyeceğini ve kimsenin de 22 yaşındaki bir gence aracı kiralayamayacağını belirten Jones, bu nedenle lüks aracın karton bir modelini yapmaya karar verdiğini söz etti.

Karton aracını, internette bulduğu bir minyatür bir kağıt modelden tasarladığını ve “Cartonghini’nin” 1,65 metre genişliğinde ve 3,78 metre uzunluğunda olduğunu kaydeden Jones, toplumsal medyada 17 Nisan’da paylaştığı manzaralarda sürülebildiğini belirttiği araç ile kısa bir test sürüşüne de çıktı.

PARAYI KANSERİ ATLATTIĞI HASTANEYE BAĞIŞLADI

Daha sonra kartondan imal ettiği aracını, satışa çıkardığı yardım müzayedesinde 10 bin 420 dolara satan Jones, elde ettiği parayı ise Yeni Zelanda’da yer alan Auckland kentindeki Starship Çocuk Hastanesi’ne bağışladı.

Aracının, müzayedede yalnızca 50 dolara satılmasını beklediğini belirten Jones, sayının 10 bin doları aşması nedeniyle şaşkınlığa uğradığını söz etti.

Ayrıyeten elde ettiği parayı, 14 yaşındayken kanser tedavisinde geçirdiği Starship Çocuk Hastanesi’ne bağışlayabildiği için keyifli olduğunu aktaran Jones, “Harika insanlardı. Benimle hakikaten ilgilendiler. Bu nedenle ne yapacağıma karar vermek güç olmadı” dedi.

Son Haberler

Dünya Haberleri

spot_img

Benzer Haberler

ABD’de 2021’in ilk katil eşek arısı görüldü

ABD'de 2020'de Washington'da katil eşek arısı yuvası bulunmuştu. 7 santimetreye kadar uzunluğu ve zehirli bir iğneye sahip olan bu arılar tarım ...

Simülasyon bulmaca oyunu MergeCrafter, Android aygıtlar için çıktı

Yayıncılığını ve geliştiriciliğini Fiveamp LLC'nin yaptığıbulmaca simülasyon oyunu MergeCrafter, Android cihazlar için çıkışını yaptı. iOS ...

Filenin Sultanları dörtlü finale yükseldi

Filenin Sultanları, İtalya’da devam eden Voleybol Milletler Ligi’nde Asya temsilcisi Güney Kore’yi 3-1 mağlup etti. AVRUPA KITASINI TEMSİL EDEN ...

Yaşayan fosil lakaplı balık 100 yıl yaşıyor, hamileliği 5 yıl sürüyor

Fransa’da yapılan yeni bir araştırmada, 420 milyon yıldır var olan yaşayan fosil lakaplı Coelacanth cinsi balığın hakkında yeni bilgiler ...