Yeni Çiftlik Bank vakası: Ava Premium’a erişilemiyor

spot_img

Son yıllarda ortaya çıkan Çiftlik Bank ve Thodex üzere vurgulara bir yenisi daha eklendi.  Geçtiğimiz yıl ortaya çıkan ve Ava Premium ismini kullanan şirkete şu anda erişilemiyor.

Oyun uygulamaları geliştirip, Avrupa ülkelerinde pazarlayıp döviz cinsi gelir elde edilerek yüksek getiri sağlandığına dair fikirle ortaya çıkan ve binlerce kişiyi mağdur eden Ava Premium hakkında Sermaye Piyasası Konseyi (SPK) harekete geçti.

3 BİREYE CÜRÜM DUYURUSU

Ava Premium’u mercek altına alan SPK, şirketle bağı olan Melike Polatel, Yaşar Tipsin ve Ali Tatar hakkında “Nitelikli dolandırıcılık” teziyle cürüm duyurusunda bulundu.

Kurdukları sistem ismine topladıkları paralarla ortadan kaybolan bu üç ismin nerde olduğu şu anda bilinmiyor.

Ava Premium’un web sitesi şu anda kapalı. Lakin kapatılmadan evvel site şu iletiyle kullanıcılarını karşılıyordu:

“Ava Yazılım LTD. ŞTİ. Tarafından kurulan Ava Premium, 2018 yılından bu yana başta Avrupa ülkeleri olmak üzere çeşitli bölgelerde oyun ve uygulamalar geliştirip yayınlıyor.

Bu yayınların Türkiye dışında olma sebebi, yayınlardan sağlanan yabancı kur gelirlerinin Türk Lirası’na kıyasla yüksek getiri sağlamasıdır. Bu sayede, birçok yatırımcımıza öbür yatırım alanlarına kıyasla hem yüksek hem risksiz hem de haftalık kar garantisi veriyoruz.

Sizler için özel olarak tasarladığımız müşteri paneliyle üç farklı çıkar paketimizden birini seçerek, sizler de Ava Premium ile kazanmaya başlayabilirsiniz.”

KULLANICILAR ŞİKAYET EDİYOR

Mağdurlar, karşılarında yetkili bulamayınca şikayet sitelerine yönelmeye başladı. Paralarını kaybeden hem maddi hem de manevi olarak çöküntü içine giren bireyler, internet üzerinden yüzlerce şikayet talebi oluşturdu.


AVA PREMIUM NASIL BUGÜNLERE GELDİ

2018 yılında T Shopy E Ticaret ve Turizm Limited Şirketi olarak Şişli’de kurulan şirketin sahipleri Arjantin ve Suriye asıllı Luis Abdel Salam ve Ahmad Salem olarak görülüyor.

Şirketin ana faaliyeti ise internet ortamında elektronik ticaret yahut elektronik tahsilat ve yapılabilmesi için web sayfaları, sanal mağazalar yahut online ödeme siteleri açmak olarak belirtiliyor.

28 Mayıs 2020 tarihinde ise, SPK’nın şu anda cürüm duyurusunda bulunduğu Melike Polatel, iki yabancı asıllı şahıstan şirketi satın aldı. Satın alma sonrasında Polatel kendisine şirket müdürü unvanı verdi.

HAZİRAN 2020’DE UNVAN DEĞİŞTİRDİ

İstanbul Şişli’de Trump Tower’da merkezi bulunan şirketin, 12 Haziran 2020 tarihinde unvan değiştirdiği ortaya çıktı. Şirketin ana faaliyet konusunu ise bilgisayar programı yazmak, program lisansı almak, satma, dağıtma ve kurulumunu yapmak olarak belirtildi.

Öte yandan, şirket yetkililerinin ne kadarlık bir parayla ortadan kaybolduğu şimdi bilinmiyor.

Son Haberler

Dünya Haberleri

spot_img

Benzer Haberler

ABD’de 2021’in ilk katil eşek arısı görüldü

ABD'de 2020'de Washington'da katil eşek arısı yuvası bulunmuştu. 7 santimetreye kadar uzunluğu ve zehirli bir iğneye sahip olan bu arılar tarım ...

Simülasyon bulmaca oyunu MergeCrafter, Android aygıtlar için çıktı

Yayıncılığını ve geliştiriciliğini Fiveamp LLC'nin yaptığıbulmaca simülasyon oyunu MergeCrafter, Android cihazlar için çıkışını yaptı. iOS ...

Filenin Sultanları dörtlü finale yükseldi

Filenin Sultanları, İtalya’da devam eden Voleybol Milletler Ligi’nde Asya temsilcisi Güney Kore’yi 3-1 mağlup etti. AVRUPA KITASINI TEMSİL EDEN ...

Yaşayan fosil lakaplı balık 100 yıl yaşıyor, hamileliği 5 yıl sürüyor

Fransa’da yapılan yeni bir araştırmada, 420 milyon yıldır var olan yaşayan fosil lakaplı Coelacanth cinsi balığın hakkında yeni bilgiler ...