Ucuza tatil yapılabilecek ülkeler

spot_img

Yaz sezosunun açılmasıyla birlikte tatil planları da yapılmaya başlandı.

Yaz için bazıları bir plaj düşlerken, bazıları de kültür seyahatleri yapmak istiyor.

Bütçelere nazaran gidilebilecek yerler ayarlanırken, en çok merak edilenlerden biri de ucuza yapılabilecek yurt dışı seyahatleri oluyor. Bu listede, ucuza gidebileceğiniz tatil yerleri bulunuyor.

UKRAYNA – Yeni kimlik kartlarıyla pasaportsuz gidebileceğiniz Ukrayna’da uygun fiyatlara tatil yapılabilir.

ARNAVUTLUK – Pasaportla vizesiz ziyaret edilen Arnavutluk, Osmanlı esintilerine sahip olmasının yanında hayli turistik bir ülke.

BULGARİSTAN – İstanbul’dan otomobille bile ulaşım sağlanabilen komşu ülke Bulgaristan’da da uygun fiyatlara bir tatil yapmam mümkün.

SIRBİSTAN – Vizesiz gidilebilen Sırbistan, ucuz olmasının yanında kültürüyle de hayli varlıklı bir ülke.

MAKEDONYA – Balkanlar’a bir seyahat düzenlemek istiyorsanız ağır tarihiyle Makedonya hem cebinize hem de gözünüze hitap edecek bir ülke.

GÜRCİSTAN – Tekrar tarihi ve doğasıyla görenleri büyüleyen ve vizesiz gidilebilen Gürcistan’ın en çok otomobille gezilmesi tavsiye ediliyor.

PAKİSTAN – Türkiye’yi kardeş olarak gören ve dünyanın en ucuz ülkeleri ortasında yer alan Pakistan’da uygun fiyata bir kültür gezisi yapmak mümkün.

TAYLAND – Türk turistler için vize zaruriliği olmayan ve Asya kültürünü iliklerinize kadar hissedebileceğiniz Taylan’da fiyatlar da epeyce uygun.

HİNDİSTAN – Vize alması epey kolay olan Hindistan’da uzun müddetli tatiller dahi uygun fiyatlara mal olabiliyor.

SRİ LANKA – 5 TL’ye konaklayabileceğiniz otelleri ve günlük 50 TL’ye geçirebileceğiniz günleri olan Sri Lanka, adeta yer yüzündeki cennet. Doğal güzellikleriyle büyüleyen Sri Lanka, Türk turistler için hayli uygun bir ülke.

FİLİPİNLER – Dalış merkezleri ve berrak sularıyla plaj sevgisi ağır basanlar için önerilebilecek olan Filipinler’de de ucuz tatil ön plana çıkıyor.

Son Haberler

Dünya Haberleri

spot_img

Benzer Haberler

ABD’de 2021’in ilk katil eşek arısı görüldü

ABD'de 2020'de Washington'da katil eşek arısı yuvası bulunmuştu. 7 santimetreye kadar uzunluğu ve zehirli bir iğneye sahip olan bu arılar tarım ...

Simülasyon bulmaca oyunu MergeCrafter, Android aygıtlar için çıktı

Yayıncılığını ve geliştiriciliğini Fiveamp LLC'nin yaptığıbulmaca simülasyon oyunu MergeCrafter, Android cihazlar için çıkışını yaptı. iOS ...

Filenin Sultanları dörtlü finale yükseldi

Filenin Sultanları, İtalya’da devam eden Voleybol Milletler Ligi’nde Asya temsilcisi Güney Kore’yi 3-1 mağlup etti. AVRUPA KITASINI TEMSİL EDEN ...

Yaşayan fosil lakaplı balık 100 yıl yaşıyor, hamileliği 5 yıl sürüyor

Fransa’da yapılan yeni bir araştırmada, 420 milyon yıldır var olan yaşayan fosil lakaplı Coelacanth cinsi balığın hakkında yeni bilgiler ...