Son dakika haberleri! İçişleri Bakanı Süleyman Soylu: “(Thodex kurucusu Fatih Özer’in yakalanmasına ilişkin) Bizim düşüncemiz Arnavutluk’tadır. Bütün temaslarımız sürüyor””

spot_img

Ankara Havadis, Asayis, İktisat ve Turizm Haberlerinin yer aldığı platformumuz size Ankara Hakkında hoş bilgiler vermektedir.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Thodex kurucusu Fatih Özer’in yakalanmasına ait, “”Bizim fikrimiz Arnavutluk’tadır. Bütün temaslarımız sürüyor” dedi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu TRT Haber‘de katıldığı bir programda gazetecilerin sorularını yanıtladı. Bekçilerin, vatandaşlara yönelik vazifesini aşan hiçbir muameleye müsamaha göstermeyeceklerini aktaran Soylu, “Bekçilik sistemi Cumhurbaşkanımızın Türkiye‘ye emanet ettiği, Türkiye’nin asayişini başarılı bir formda yönetilmesini sağlayan sistemin ismidir. Birileri korkuyor, nereden çıktı bu bekçi diyorlar. Buna yönelik ideolojik bir bakış açısı var. Biz bugün bekçileri polis akademisinde eğittik. Toplam 5 aylık eğitim. Yüzde 100’e yakın lise ve üniversite mezunları. Uyuşturucudan her türlü asayişsizliğe, hırsızlığa ve hatta terör sorununa kadar bekçilerimiz misyondadır. Vatandaşımıza yönelik vazifesini aşan hiçbir muameleye müsamaha göstermeyiz” tabirlerini kullandı.

“ABD Büyükelçisi randevu istiyor, vermedim”

ABD Büyükelçisinin randevu istediğini ve vermediğini belirten Soylu, “Türkiye sıhhat sistemi, hastane, üniversiteleriyle 27 Nisan öncesi mi? Hayır, kapasite geliştirmiştir. Atak helikopterinden kendi ürettiğimiz mühimmatlara kadar. Simetrik ve asimetrik birçok akınla karşı karşıya kaldık. 15 Temmuz’un faili bugün nerede? Bugün Cumhurbaşkanımıza antisemitist diye saldıranlar 15 Temmuz’un failini ülkelerinde tutuyor. Bunu hepimiz biliyoruz. Ben bu sözlerimden ötürü Amerika’dan iki kere kısıtlama almış bir beşerim. ABD Büyükelçisi randevu istiyor, vermedim, vermeyeceğim. Bu ülkeye hürmet duymaya başladıkları andan itibaren lakin veririm. Cumhurbaşkanımız var, ne sorunları varsa görebilirler” diye konuştu.

“Kandil ve uzantıları Bakanlıklarda da adamları olsun istiyor”

Türkiye’de kalan terörist sayının 260 olduğunun bilgisini veren Soylu, “Mesele yalnızca bakanlık değil, öbür sıkıntılar de var. Kandil ve uzantıları Bakanlıklarda da adamları olsun istiyor. Bugün Türkiye’de kalan terörist sayısı 260. Beytüşşebap’ta ise 4 terörist daha etkisiz hale getirildi. Bundan 5 yıl evvel Türkiye’de her gün bir patlama vardı. Artık bunların önüne geçtik. Bunu çekemiyorlar” biçiminde konuştu.

“Türkiye tarihinin en büyük uyuşturucu ile gayretini biz veriyoruz”

Uyuşturucu konusunda Avrupa’nın Türkiye’yi tebrik ettiğini vurgulayan Soylu şu tabirleri kullandı:

“Türkiye’ye göz koyanlar yalnızca dışarıda değil. İçeride de bunların şakşakçıları, işbirlikçileri var. Türkiye tarihinin en büyük uyuşturucu ile uğraşını biz veriyoruz. Bu çabasında Avrupa, Türkiye’yi her raporunda tebrik eder. Biz uyuşturucuda hem amaç hem transit ülkeyiz. Üç eroin rotası, birisi kuzey, birisi Balkan, biri de aşağıdan Afrika üzerinden Akdeniz’den güney rotası. Biz bu üç rotadan birisinde olmamıza karşın Avrupa’nın yüzde 60 bazen 75 eroinini biz yakalarız. Dünyanın uyuşturucu ile çaba eden bir numaralı ülkesi Türkiye”

“2 uyuşturucu baronunu yakaladık”

2 Uyuşturucu baronunun Türkiye’de yakalandığı bilgisini veren Soylu, “Bataklık operasyonunun içinde FETÖ var ve buna ulaştık. 2 uyuşturucu baronunu yakaladık. Bataklık operasyonu içerisinde biraz evvel resmi çıkanlar da var. Artık Kılıçdaroğlu diyor ki, ‘Kolombiya’dan şu kirli bilgi rotasını getirir misiniz’ diyor. Bunun nasıl büyük bir baron olduğunu anlatırsam herkesin aklı şaşar. ‘Kolombiya’dan Türkiye’ye gelen’ dedi Kılıçdaroğlu? Bunu kim söylemiş FETÖ firarisi söylemiş. FETÖ’cülerin kaynağına binen bir ana muhalefet başkanı olur mu? Bunu burada söylüyorum, bırakın bu ülkeye ihanet etmeyi, işimi yapamadığımı düşündüğüm an, bir dakika koltukta kalan namussuzdur” dedi.

“HDP’den seçilen bir milletvekili bu operasyonun içinde”

HDP’den seçilen bir milletvekili bu operasyonun içinde olduğunun bilgisini veren Soylu, “25 Şubat’ta 13 ton kokain yakalandı? Nerede? Hamburg’ta. Şansölye Merkel bu kokainin sahipleri midir diyeceğiz? Tam aksine ‘yakaladınız tebrik ediyoruz’ dedik. FETÖ’cülerin kayığına binen bir ana muhalefet lideri olur mu? Organize hata örgütlerinin buyruğunda bir ana muhalefet lideri olur mu? Özgür Özel’in suçlamaları var. Ben sistemi söz etmek istiyorum. HDP’den seçilen bir milletvekili bu operasyonun içinde. Bizim misyonumuz tabanına kadar gidip, bu problemin temel sahibini bulmak. Bulduğumuz vakit ilan ediyoruz aslında. Bizim kadar dünya ile ortak çalışan diğer bir ülke sözkonusu değil. Özgür Özel bu açıklamayı saat kaçta yapıyor, görüntü saat kaçta çıkıyor? Türkiye ana muhalefet partisi genel liderinin sistemine kadar oturmuş ve onu spekar haline getirmiş bir operasyonla karşı karşıyayız. Küme lider vekili çıkıyor, orada bu türlü bir kaset çıkıyor, bilginiz olsun diyor. Her şeyi kurgulamışlar” diye konuştu.

15 Temmuz’dan bugüne 30 ulusal çete çökertildiğinin bilgisini veren Soylu, “Organize kabahat örgütleri gayri nizami harplerin en değerli aparatları. Sırbistan’daki kabahat örgütü Skaljarı’ın kurucusu Jovica Vukotiç’i Antalya’da yakaladık ve teslim ettik. Yakaladığımız 14 kıymetli mafyayı ülkelerine gönderdik” dedi.

Sedat Peker’e muhafazaların misyona gelmeden verildiğini ve kendi devrinde kaldırdığını belirten Soylu, “Burada milletlerarası bir operasyon var. Lakin devlet Süleyman Soylu ile kaim değildir. Bu devlet hatalı ile suçsuzu en düzgün bilen anlayışa sahip. Bu bir operasyondur ve operasyon devam ediyor. Bunlarla çaba etmek bizim namusumuzdur. Bunları silmek ve süpürmek de namusumuzdur. Bu ülkede mafyalara hayat hakkı tanımayız. Bu operasyonları başlatan benim. Müdafaalar ben misyona gelmeden evvel verilmiş, benim dönemimde kaldırıldı. Bütün bu tartışmaların hepsi suyu bulandırmaya yöneliktir. Devlet periyot dönem müdafaa verir. Bugün Kobani davasında yargılanlarda da müdafaa var. Bir maraza çıkmasın, provokasyonla karşı karşıya kalınmasın diye bunlar yapılır. Gazeteci bir yazı muharrir, tehdit edilir. DHKP/C, PKK üzere terör örgütleri mafya tehdit eder. Bunlar sağlanabilir. Tehdit geçerse alınabilir” diye konuştu.

Haydi ve Süleyman Özışık konusuna değinen Soylu, “Anlıyorum ki ben uzun vakitten beri organize cürüm örgütünün amacındayım. Pekala benimle temas edebilmiş mi hiç kimse. Edememiş. Haydi Bey’i Günaydın Gazetesindeki fotoğrafçılığından tanırım. Babamla ilgili söylenenleri de kabul etmem. Kimse onun yanına yaklaşamaz. Aracılık konusunda benim haberimin olması benim idam edilmem. Bu türlü bir şey olabilir mi. Keklemişler, ben ne yapayım. Kim keklediyse hesabını ondan sorsun. Hangi siyasetçiye ayda 10 bin dolar gönderdiyse hesabını ondan sorsun. Karısının iç çamaşırına sığınan acizler. Birinci ve ikinci görüntüyü izledim, gaye Türkiye” sözlerini kullandı.

“Bizim niyetimiz Arnavutluk’tadır”

Thodex soruşturmasına ait Fatih Özer ile ilgili Soylu, “Bizim niyetimiz Arnavutluk’tadır. Bütün temaslarımız sürüyor. Yan ülkelerde arkadaşlarımız var, rastgele bir ülkeye geçtiği bilgisi yok nerede olduğunu biliyoruz, alacağız” bilgisini verdi. – ANKARA

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Son Haberler

Dünya Haberleri

spot_img

Benzer Haberler

ABD’de 2021’in ilk katil eşek arısı görüldü

ABD'de 2020'de Washington'da katil eşek arısı yuvası bulunmuştu. 7 santimetreye kadar uzunluğu ve zehirli bir iğneye sahip olan bu arılar tarım ...

Simülasyon bulmaca oyunu MergeCrafter, Android aygıtlar için çıktı

Yayıncılığını ve geliştiriciliğini Fiveamp LLC'nin yaptığıbulmaca simülasyon oyunu MergeCrafter, Android cihazlar için çıkışını yaptı. iOS ...

Filenin Sultanları dörtlü finale yükseldi

Filenin Sultanları, İtalya’da devam eden Voleybol Milletler Ligi’nde Asya temsilcisi Güney Kore’yi 3-1 mağlup etti. AVRUPA KITASINI TEMSİL EDEN ...

Yaşayan fosil lakaplı balık 100 yıl yaşıyor, hamileliği 5 yıl sürüyor

Fransa’da yapılan yeni bir araştırmada, 420 milyon yıldır var olan yaşayan fosil lakaplı Coelacanth cinsi balığın hakkında yeni bilgiler ...