Son Dakika | Gençlik ve Spor Bakanı Kasapoğlu: “Tüm dünyaya meydan okuyacak alt yapımız var “

spot_img

Ankara Havadis, Asayis, İktisat ve Turizm Haberlerinin yer aldığı platformumuz size Ankara Hakkında hoş bilgiler vermektedir.

– Gençlik ve Spor Bakanı Kasapoğlu: “Tüm dünyaya meydan okuyacak alt yapımız var “

“Türkiye; dünya ülkeleri içinde sıradan bir ülke olmadığı üzere, Türkiye’nin gençleri de sıradan bir gençlik değildir”

” 19 yılda her alanda olduğu üzere sporda da harikulade bir ihtilal gerçekleştirdik. Dev tesis altyapımız, ülke sathına güçlü bir halde yayıldı. Rekabet gücü yüksek bir tesisleşmemiz var, her branşta tüm dünyaya meydan okuyacak alt yapımız var “

ANKARA – Gençlik mesken Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu,” 19 yılda her alanda olduğu üzere sporda da harikulade bir ihtilal gerçekleştirdik. Dev tesis altyapımız, ülke sathına güçlü bir halde yayıldı. Rekabet gücü yüksek bir tesisleşmemiz var, her branşta tüm dünyaya meydan okuyacak alt yapımız var ” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın iştirakiyle Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen ‘Temsilci Genç buluşması TRT Spor Yıldız Tanıtım Programı’nda konuşan Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu,” 102 yıl evvel Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının Samsunda yaktığı bağımsızlık meş’alesi, hala birinci günkü üzere parlıyor ve yarınlarımıza ışık tutuyor, aydınlatıyor. Bu vesileyle, tüm kahramanlarımızı başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, rahmet hürmet ve minnetle yad ediyorum. Bugün gençlerin bayramı” dedi.

“Türkiye’nin gençleri de sıradan bir gençlik değildir”

Türk gençliğinin sıradan gençler olmadığını tabir eden Bakan Kasapoğlu,” Türkiye; dünya ülkeleri içinde sıradan bir ülke olmadığı üzere, Türkiye’nin gençleri de sıradan bir gençlik değildir. Türkiye’nin gençleri; bedellerine, Cumhuriyete, demokrasiye ve hukuk nizamına güçlü bir formda bağlı olan gençler. Türkiye’nin gençleri; dünyaya hak ve adalet ve vicdan penceresinden bakan gençleri. Yalnızca Türkiye’nin değil, tüm insanlığın yükünü omuzlayacak derecede sorumluluk sahibi gençleri. O yüzdendir ki; bu gençlik Kudüs’ün, Filistin’in, Gazze’nin Mescid-i Aksa’nın, yanındadır.

Ve bu kutlu gençlik Filistin’de bebeklere, çocuklara, bayanlara, “insana” karşı hal gösteren zalimlerin de tam karşısındadır. Cumhurbaşkanım; global zulüm ve sömürü sistemine karşı asil duruşunuz en büyük ilham kaynağımızdır. Onlara en hoş hali en hoş formda vereceğine inanıyoruz. Tüm gençlerimizle bu kutlu yolunuzda yanınızdayız, ve bütün varlığımızla ebediyen yanınızda olmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

“19 yılda her alanda olduğu üzere sporda da fevkalade bir ihtilal gerçekleştirdik”

Son 19 yılda spor alanında kıymetli projelerin hayata geçirildiğini kaydeden Bakan Kasapoğlu, “Cumhuriyetimizi, demokrasimizi ve hukuk sistemimizi daima birlikte daha üstlere taşıyacağız. Bugün sporun bayramı, gençlerin bayramı. Sayın Cumhurbaşkanım; öncülüğünüzde 19 yılda her alanda olduğu üzere sporda da dayanılmaz bir ihtilal gerçekleştirdik. Dev tesis altyapımız, ülke sathına güçlü bir halde yayıldı. Rekabet gücü yüksek bir tesisleşmemiz var, her branşta tüm dünyaya meydan okuyacak alt yapımız var Yetenekleri keşfetmeyi bahta bırakmıyor; eğitim – spor entegrasyonunu her geçen gün üste taşıyor, her branşta yetenekli atletlerimizin önünü açıyor, şahsen destekliyoruz .TRT Spor 2; yalnızca birkaç branşın değil, öbür sporların tanıtımı, teşviki ve farkındalık için kıymetli bir katkı sağlayacak. Bu çalışma spor geleceğimiz için bir milat olacaktır. Türkiye’nin bir spor ülkesi olması ülküsüne yanlışsız yürüyüşünü daha sağlam ve manalı temellere oturtacak “TRT Spor 2″ ye yayın hayatında muvaffakiyetler diliyorum. Türk sporu için güzel olmasını temenni ediyorum” sözlerini kullandı.

Öte yandan test yayınlarına TRT Spor 2 ismiyle başlayan kanal, yenilenen içerik ve ekran görselleri ile yayın hayatına TRT Spor Yıldız olarak başladı. TRT çatısı altındaki ikinci spor kanalı olan TRT Spor Yıldız futbol dışındaki öteki spor kollarının yayınlanmasına imkan sağlayacak. TRT Spor Yıldız, Türkiye’nin uzun vadeli spor stratejisinin kıymetli bir modülü olacak TRT’nin yeni spor kanalı, yüksek manzara kalitesinde yılda 2 bin saatten fazla canlı yayın ve yaklaşık 1000 spor aktifliğini ekranlara getirmeyi planlıyor. TRT bu yeni spor kanalıyla, Türk sporunun profilini ve statüsünü yükselterek Türk atletlerini daha görünür ve erişilebilir hale getirecek çalışmalara imza atacak. TRT Spor Yıldız; ulusal ve memleketler arası yayınların yanı sıra, 60’ı aşkın federasyonun ve amatör spor federasyonlarının faaliyetlerini, yerli ve ulusal spor kültürümüzü ve engelli atletlerin gurur veren gayretlerini ekranlara taşıyacak. Ayrıyeten geçen sene pandemi nedeniyle yapılamayan dünyanın en değerli spor tertibi Tokyo 2020 Olimpiyatları da TRT Spor Yıldız’da ekranlara gelecek.

TRT’nin Duayen Spikeri Orhan Ayhan sunumuyla gerçekleşen programa, TRT Genel Müdürü İbrahim Eren, Türkiye’nin 81 vilayetinden ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nden gelen gençler de katıldı.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Hülya Keklik

Son Haberler

Dünya Haberleri

spot_img

Benzer Haberler

ABD’de 2021’in ilk katil eşek arısı görüldü

ABD'de 2020'de Washington'da katil eşek arısı yuvası bulunmuştu. 7 santimetreye kadar uzunluğu ve zehirli bir iğneye sahip olan bu arılar tarım ...

Simülasyon bulmaca oyunu MergeCrafter, Android aygıtlar için çıktı

Yayıncılığını ve geliştiriciliğini Fiveamp LLC'nin yaptığıbulmaca simülasyon oyunu MergeCrafter, Android cihazlar için çıkışını yaptı. iOS ...

Filenin Sultanları dörtlü finale yükseldi

Filenin Sultanları, İtalya’da devam eden Voleybol Milletler Ligi’nde Asya temsilcisi Güney Kore’yi 3-1 mağlup etti. AVRUPA KITASINI TEMSİL EDEN ...

Yaşayan fosil lakaplı balık 100 yıl yaşıyor, hamileliği 5 yıl sürüyor

Fransa’da yapılan yeni bir araştırmada, 420 milyon yıldır var olan yaşayan fosil lakaplı Coelacanth cinsi balığın hakkında yeni bilgiler ...