SBÜ Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne yeni merkez

spot_img

Sıhhat Bakanlığı’nın dayanakları, Sıhhat Bilimleri Üniversitesi’nin iş birliğiyle Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi‘nde Odyoloji ve Konuşma Bozuklukları Merkezi açıldı. Merkezde, hastalara işitme, istikrar kaybı ve konuşma bozukluklarına yönelik testler yapılarak tedavi imkanı sağlanacak.

Açılış merasimine İstanbul Vilayet Sıhhat Müdürü Prof. Dr. Kemal Memişoğlu, Sıhhat Bilimleri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cevdet Erdöl, Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Necdet Sağlam, başhekim yardımcıları, hastanedeki vazifeli hekimler, üniversitenin ilgili kısmından öğretim üyeleri ve öğrenciler katıldı.

“DÜNYANIN SAYILI MERKEZLERİNDEN OLACAK”

Merkezin açılışında konuşan İstanbul Vilayet Sıhhat Müdürü Prof. Dr. Kemal Memişoğlu, “Burası hem bilim hem de hizmet yuvası. Öğrencilerimiz burada eğitim alacak. Hastalarımız ise duyma, konuşma, sesle ilgili her türlü rahatsızlığına yönelik hizmeti alabilecek. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Türkiye’nin en kıymetli, kapsamlı ve yeterli Odyoloji Merkezi diyebiliriz. Çınlamaya kadar birçok rahatsızlığı ölçüp, nedenleri bulabilecek altyapıyı oluşturmuş durumdayız. Bu türlü bir merkez Türkiye’de yok. Dünyanın da sayılı merkezlerinden olacağını inanıyorum” dedi.

ÜNİVERSİTE EĞİTİM HASTANESİ İŞ BİRLİĞİNE ÖRNEK  

Rektör Prof. Dr. Cevdet Erdöl ise “Hastanede üniversitemizin iş birliğiyle işitme, istikrar ve konuşma bozukluklarıyla ilgili testler yaparak, rahatsızlıkların teşhisine yardımcı olacak, rehabilitasyonlarında aktif rol oynayacak bir merkezi açtık. Merkez, Sıhhat Bakanlığı bünyesindeki eğitim hastalarında birinci olma özelliğini gösteriyor. Üniversitemizde Odyoloji eğitim alan öğrenciler, stajlarını burada görecek. Hastalara da tedavi imkanı sunacağız. Böylelikle üniversite ile eğitim hastanesinin kıymetli bir iş birliği ortaya çıkmış oldu. Binayı KG inşaat kümesi yaptı, karşılıksız olarak inşa ettiler. Kendilerine de teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Değerli bir açığın kapatılacağını söyleyen Prof. Dr. Erdöl, “Ses eğitiminden, istikrar bozukluklarına, konuşma terapilerine, işitme testlerine kadar birçok süreç yapılacak. İstanbul’umuza iyi olsun” diye konuştu.

TIPKI ANDA 100 HASTA KABUL EDİLEBİLECEK

Sıhhat Bilimleri Üniversitesi Odyoloji Kısım Lideri Zahra Polat da “Her gün 100 hastaya birebir anda hizmet verebileceğiz. 40 öğrenci de staj görüp, eğitim alabilecek. İşitme ve istikrar konusunda bilhassa halk ortasında biyonik kulak dediğimiz içkulak nakli yapılabilecek. 13 odada farklı rahatsızlıklar için tedavi sunulacak. 360 öğrencimiz farklı hastanelerde eğitim alıyor. Bundan sonra bilhassa dördüncü sınıf öğrencilerimizin merkezde eğitim alma talihi olacak” dedi.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı

Son Haberler

Dünya Haberleri

spot_img

Benzer Haberler

ABD’de 2021’in ilk katil eşek arısı görüldü

ABD'de 2020'de Washington'da katil eşek arısı yuvası bulunmuştu. 7 santimetreye kadar uzunluğu ve zehirli bir iğneye sahip olan bu arılar tarım ...

Simülasyon bulmaca oyunu MergeCrafter, Android aygıtlar için çıktı

Yayıncılığını ve geliştiriciliğini Fiveamp LLC'nin yaptığıbulmaca simülasyon oyunu MergeCrafter, Android cihazlar için çıkışını yaptı. iOS ...

Filenin Sultanları dörtlü finale yükseldi

Filenin Sultanları, İtalya’da devam eden Voleybol Milletler Ligi’nde Asya temsilcisi Güney Kore’yi 3-1 mağlup etti. AVRUPA KITASINI TEMSİL EDEN ...

Yaşayan fosil lakaplı balık 100 yıl yaşıyor, hamileliği 5 yıl sürüyor

Fransa’da yapılan yeni bir araştırmada, 420 milyon yıldır var olan yaşayan fosil lakaplı Coelacanth cinsi balığın hakkında yeni bilgiler ...