Rize’de protesto edilen Meral Akşener’le ilgili provokasyon çağrısı: Taşlayın, öldürün pompalı tüfekle

spot_img

Ankara Havadis, Asayis, İktisat ve Turizm Haberlerinin yer aldığı platformumuz size Ankara Hakkında hoş bilgiler vermektedir.

DÜZGÜN Parti Genel Lideri Meral Akşener, çeşitli ziyaretlerde bulunmak için Rize‘ye gitti. Birinci olarak İkizdere‘de esnaf ziyareti yaptığı sırada, bir kümenin reaksiyonu ile karşılaştı.

Akşener’in yanına yaklaşan bir kişi, “PKK ile işbirliği yapan CHP ile neden birliktesiniz? Açıklama yapar mısınız?” dedi. Akşener ise, “Yapmıyoruz kardeşim. Ezan saati iftira ediyorsunuz. Sizi Allah’a havale ediyorum. Meral Akşener’e diyorsunuz. Megri megriyi ben mi söyledim? Osman Öcalan’ın mektubunu ben mi okuttun? Haydi oradan” diyerek reaksiyon gösterdi. Reaksiyon gösteren kümeyle partililer birbirlerinin üzerine yürüyünce gerginlik yaşandı. Polis ortaya girerek gerginliği önlerken, esnaf ziyaretini iptal eden Akşener ilçe merkezinden ayrıldı.

ÇAYELİ’NDE DE PROTESTO EDİLDİ

Akşener, İkizdere ilçesindeki programlarının akabinde Çayeli ilçesine geçti, esnaf ziyaretlerinde bulundu. Bu sırada Akşener’e reaksiyon gösteren bir küme ile partililer ortasında kelamlı gerginlik yaşandı. Polis iki kümenin ortasına girerek tedbir aldı. Polisin uyarısı ile reaksiyon gösteren küme alandan ayrıldı.

TOPLUMSAL MEDYADAN PROVOKASYON BİLDİRİSİ

Gün uzunluğu bu olaylar yaşanırken toplumsal medyada da bir Twitter hesabı Akşener’le ilgili provokasyon dolu bildiri yayınladı. Suat Düğer isimli Twitter hesabından, “İYİ Parti Genel Lideri Meral Akşener, şuan Rize İkizdere’de bu bayanı orada öldürün, öldürün, öldürün. İkizdereliler sizlere sesleniyorum, Meral Akşener hainini orada taşlayın taşlayın taşlayın. Bu kanı bozuğu orada öldürün, öldürün, öldürün pompalı tüfekle” iletileri yazıldı.

“BU ÜLKEYİ SEN VE SAHİPLERİNE BIRAKIRSAK NAMERDİM”

Suat Düğer isimli Twitter hesabına toplumsal medyadan karşılık veren DÜZGÜN Parti Genel Sekreteri Uğur Poyraz, “Suat! Bu aşağılık paylaşımını ömrün boyunca unutturursam kanım kurusun. Hangi deliğe saklanırsan saklan bulacağım. Yurt içi dışı farketmez. Hesap vereceksin. Bu ülkeyi sen ve sahiplerine bırakırsak namerdim” kelamlarıyla sert reaksiyon gösterdi.

“SEN VE SAHİPLERİNİ BULACAĞIM”

Olayın akabinde hesap ismini değiştiren ‘Suat Düğer’ isimli Twitter kullanıcısına seslenen YETERLİ Parti Genel Sekreteri Uğur Poyraz, “Bu hesap değiştirme, isim değiştirme yeteneklerinin ne manaya geldiği de aşikâr. Sen ve sahiplerini bulacağım. Bu memleketi karıştırmayı, iftirayı hedef haline getirmiş ne kadar istihbarat aparatı varsa alayınızı bu milletin huzurunda ifşa edeceğim” diye yazdı.

Son Haberler

Dünya Haberleri

spot_img

Benzer Haberler

ABD’de 2021’in ilk katil eşek arısı görüldü

ABD'de 2020'de Washington'da katil eşek arısı yuvası bulunmuştu. 7 santimetreye kadar uzunluğu ve zehirli bir iğneye sahip olan bu arılar tarım ...

Simülasyon bulmaca oyunu MergeCrafter, Android aygıtlar için çıktı

Yayıncılığını ve geliştiriciliğini Fiveamp LLC'nin yaptığıbulmaca simülasyon oyunu MergeCrafter, Android cihazlar için çıkışını yaptı. iOS ...

Filenin Sultanları dörtlü finale yükseldi

Filenin Sultanları, İtalya’da devam eden Voleybol Milletler Ligi’nde Asya temsilcisi Güney Kore’yi 3-1 mağlup etti. AVRUPA KITASINI TEMSİL EDEN ...

Yaşayan fosil lakaplı balık 100 yıl yaşıyor, hamileliği 5 yıl sürüyor

Fransa’da yapılan yeni bir araştırmada, 420 milyon yıldır var olan yaşayan fosil lakaplı Coelacanth cinsi balığın hakkında yeni bilgiler ...