Osmaniye’de imam ile cami cemaati karakolluk oldu

spot_img

Osmaniye’nin Kadirli ilçesi, Şehit Halis Şişman Mahallesi’ndeki Hz. Ömer Camii’nde imamlık yapan Zeyid Sağlamer ile mahalle sakinlerinden Hasan Fermancı ve Ayhan Yurtsever ortasında vakit namazı kıldırma problemi yüzün tartışması çıktı.

İki kişi birtakım vakitler mescide namaz kıldırmaya gelmediğini argüman ettikleri imama “Neden namaz kıldırmaya gelmiyorsun” biçiminde soru sordular.

“BENİ MESCİTTE ALIKOYDULAR”

Bir mühlet cami içerisinde yaşanan bu tartışma sonrası imam Zeyid Sağlamer karakola giderek “İki kişi beni mescitte alıkoydu, bana hakaret ettiler” diyerek şikayetçi oldu.

Şikayet üzerine olayla ilgili soruşturma başlatan polis imamın şikayetçi olduğu cami cemaatinden Hasan Fermancı ve Ayhan Yurtsever’in sözünü aldı.


“YALAN SÖYLEYEN İMAM MI OLUR?”

İmam için “Namaz kıldırmaya gelmiyordu, artık de palavra söylüyor” diyen Hasan Fermancı, “Böyle bir imamın akabinde artık biz nasıl namaz kılalım. Beni alıkoydular bana hakaret ettiler diye bizi şikayet etmiş. Palavra söyleyen imam olur mu? Biz yalnızca kendisine neden namaz kıldırmaya gelmiyorsun diye sorduk. Hepsi bu. Ortamızda diğer bir olay yaşanmadı” dedi.

Ayhan Yurtsever ise “Biz yalnızca ibadetimiz yapmak istiyoruz. Tüm niyetimiz bu. Fakat imam palavra söylüyor. Büyüklerimizin bu işe bir tahlil bulmasını istiyoruz” formunda konuştu.

Bu ortada, imam Zeyid Sağlamer, açıklama yapamayacağını, bahsin yargıya taşındığını söyledi.


Son Haberler

Dünya Haberleri

spot_img

Benzer Haberler

ABD’de 2021’in ilk katil eşek arısı görüldü

ABD'de 2020'de Washington'da katil eşek arısı yuvası bulunmuştu. 7 santimetreye kadar uzunluğu ve zehirli bir iğneye sahip olan bu arılar tarım ...

Simülasyon bulmaca oyunu MergeCrafter, Android aygıtlar için çıktı

Yayıncılığını ve geliştiriciliğini Fiveamp LLC'nin yaptığıbulmaca simülasyon oyunu MergeCrafter, Android cihazlar için çıkışını yaptı. iOS ...

Filenin Sultanları dörtlü finale yükseldi

Filenin Sultanları, İtalya’da devam eden Voleybol Milletler Ligi’nde Asya temsilcisi Güney Kore’yi 3-1 mağlup etti. AVRUPA KITASINI TEMSİL EDEN ...

Yaşayan fosil lakaplı balık 100 yıl yaşıyor, hamileliği 5 yıl sürüyor

Fransa’da yapılan yeni bir araştırmada, 420 milyon yıldır var olan yaşayan fosil lakaplı Coelacanth cinsi balığın hakkında yeni bilgiler ...