Muş’ta huzurla birlikte yol yapım çalışmaları da hızlandı

spot_img

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla 20 Mart 2021 tarihinde yayımlanan Resmi Gazete’de, Diyarbakır’ın Kulp ilçesine bağlı Şenyayla bölgesinin Muş’a bağlanmasına karar verildi.

Şenyayla’nın Muş’a bağlanmasıyla birlikte, hizmetler bölgeye taşınmaya başlandı.

DEVLET HİZMETLERİNDEN FAYDALANMANIN SEVİNCİ YAŞANIYOR

Bilhassa güvenlik güçlerinin başarılı operasyonları sonucu huzur ve inanç ortamının sağlandığı Şenyayla’ya yerleşmeye başlayan vatandaşlar, yıllar sonra devlet hizmetlerinden faydalanmanın memnunluğunu yaşıyor.

“EMEĞİ GEÇEN HERKESE TEŞEKKÜR EDİYORUZ”

30 yıl sonra köylerine geri dönüş sağladıklarını ve burada hayat sürdürdüklerini anlatan İhsan Taş, “Köyümüze 30 yıl sonra geri dönüş yaparak, konutumuzu yaptık. Yolumuz yapıldı, muhtaçlığımız giderildi. Emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz” dedi.

Nevzat Taş ise, “Çok şükür devletimiz bizlere hizmet yapıyor. Burada huzur ve inanç ortamında, her şey yolundadır. Burada konutumuzu yapmışız çok şükür. Memnunuz, huzurluyuz. Emeği geçen herkese teşekkür ederiz.” diye konuştu.

RAHAT ULAŞIM SAĞLANACAK

Şenyayla bölgesinde Vilayet Özel Yönetimi olarak yol çalışmalarının aralıksız bir formda devam ettiğini belirten takım şefi Fehim Karakaya şunları söyledi:

“Köy, mezra, mera ve yayla yollarımızın hepsini açmaya devam ediyoruz. İnşallah hepsinin çalışmasını bitireceğiz. İnsanlarımız rahat bir halde ulaşımlarını sağlayıp, meskenlerine gidip, gelebilecekler.”

Son Haberler

Dünya Haberleri

spot_img

Benzer Haberler

ABD’de 2021’in ilk katil eşek arısı görüldü

ABD'de 2020'de Washington'da katil eşek arısı yuvası bulunmuştu. 7 santimetreye kadar uzunluğu ve zehirli bir iğneye sahip olan bu arılar tarım ...

Simülasyon bulmaca oyunu MergeCrafter, Android aygıtlar için çıktı

Yayıncılığını ve geliştiriciliğini Fiveamp LLC'nin yaptığıbulmaca simülasyon oyunu MergeCrafter, Android cihazlar için çıkışını yaptı. iOS ...

Filenin Sultanları dörtlü finale yükseldi

Filenin Sultanları, İtalya’da devam eden Voleybol Milletler Ligi’nde Asya temsilcisi Güney Kore’yi 3-1 mağlup etti. AVRUPA KITASINI TEMSİL EDEN ...

Yaşayan fosil lakaplı balık 100 yıl yaşıyor, hamileliği 5 yıl sürüyor

Fransa’da yapılan yeni bir araştırmada, 420 milyon yıldır var olan yaşayan fosil lakaplı Coelacanth cinsi balığın hakkında yeni bilgiler ...