Milli Eğitim Bakanlığı, telafi eğitiminin detaylarını paylaştı! Öğretmenlere ek ders ücreti verilecek

spot_img

Ulusal Eğitim Bakanlığı (MEB) İşçi Genel Müdürü Ömer İnan, 2 Temmuz’a kadar sürecek telafi eğitimleriyle ilgili açıklama yaptı.

İnan, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Telafi programımızın ‘yaz dönemi’ kapsamında, isteyen öğretmen ve öğrencilerimize, ikamet yahut tatil adreslerinde; sanatsal, sportif ve kültürel etkinlikler için imkanlar oluşturuyoruz. Öğretmenlerimiz, bu programlarda öngörülen ders saati üzerinden vazife alabileceklerdir” tabirlerini kullandı.

TELAFİ EĞİTİMİ NE VAKİT YAPILACAK?

17 günlük tam kapanma sürecinde yüz yüze eğitime orta verilmiş ve imtihanlar da ertelenmişti. Kademeli olağanlaşma sürecinde de uzaktan eğitime devam etme kararı alındı.

Bu nedenle milyonlarca öğrenci ve velinin gündeminde “okullarda telafi eğitim yapılacak mı, ne vakit?” soruları yerini aldı. Öğrenci ve veliler okullarda telafi eğitimi konusunda ayrıntıları merak ederken ederken Ulusal Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, mevzuyla ilgili açıklama yaptı.

Resmi toplumsal medya hesabı üzerinden açıklama yapan Bakan Selçuk, telafi uygulamasına hazır olduklarını ve büyük, kapsamlı bir telafi süreciyle olumsuz tesirleri ortadan kaldıracaklarını bildirdi.

Twitter hesabı üzerinden “eğitimdetelafibaşlıyor” etiketiyle paylaşım yapan Selçuk, “Haziran ayı prestijiyle başlayacağımız çalışmalar 2021-2022 eğitim yılını da kapsayacak.” sözlerini kullandı.

Okulların 2 Temmuz’a kadar açık olacağını hatırlatan Bakan Selçuk, “Yazın dileyen veliler çocuklarının matematik kampı, kursu ya da yaz okulları ya da televizyondaki takviye çalışmaları ve EBA internetteki aktivitelerle desteklenmesi konusunda yüzlerce aktiflik görecekler.” diye konuşmuştu.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı

Son Haberler

Dünya Haberleri

spot_img

Benzer Haberler

ABD’de 2021’in ilk katil eşek arısı görüldü

ABD'de 2020'de Washington'da katil eşek arısı yuvası bulunmuştu. 7 santimetreye kadar uzunluğu ve zehirli bir iğneye sahip olan bu arılar tarım ...

Simülasyon bulmaca oyunu MergeCrafter, Android aygıtlar için çıktı

Yayıncılığını ve geliştiriciliğini Fiveamp LLC'nin yaptığıbulmaca simülasyon oyunu MergeCrafter, Android cihazlar için çıkışını yaptı. iOS ...

Filenin Sultanları dörtlü finale yükseldi

Filenin Sultanları, İtalya’da devam eden Voleybol Milletler Ligi’nde Asya temsilcisi Güney Kore’yi 3-1 mağlup etti. AVRUPA KITASINI TEMSİL EDEN ...

Yaşayan fosil lakaplı balık 100 yıl yaşıyor, hamileliği 5 yıl sürüyor

Fransa’da yapılan yeni bir araştırmada, 420 milyon yıldır var olan yaşayan fosil lakaplı Coelacanth cinsi balığın hakkında yeni bilgiler ...