Meteoroloji uyardı: Hafta sonu yağış var, sıcaklık düşecek

spot_img

Mayıs ayının son günlerinde hava sıcaklıkları mevsim normallerinde ilerliyor.

Yaz mevsiminin tesirini gösterdiği bu günlerde Meteoroloji Genel Müdürlüğü, hava durumu ile ilgili yeni bir rapor yayınlandı.

Buna nazaran, bugün Afyonkarahisar, Kütahya, Burdur ve Isparta’da yağış bekleniyor. Başka bölgelerde ise güneş yüzünü gösterecek.

CUMA VE CUMARTESİYE DİKKAT

Cuma günü beklenen yağışlar yurda giriş yapıyor.

Kırklareli, İstanbul, Edirne ve Tekirdağ’da kuvvetli gök gürültülü sağanak yağış tesirini gösterecek. Yağışlar İç Anadolu’da da görülecek.

Cumartesi günü ise yağışlar yurdun büyük kısmına yayılacak. Yağışlara bağlı olarak hava sıcaklıklarında düşüş bekleniyor.

İstanbul’da en yüksek hava sıcaklığı 22, en düşük hava sıcaklığı ise 16 derece olarak öngörülüyor. Ankara ise en yüksek sıcaklık 22, en düşük sıcaklık ise 15 derece.

PAZAR GÜNÜ HER ŞEY OLAĞANA DÖNECEK

Pazar günü yağışlar yurdu terk ediyor. Güneş yüzünü tekrar gösteriyor. Yağışların durması ile birlikte hava sıcaklarının mevsim normallerine yükselmesi bekleniyor.

Meteoroloji’den yapılan açıklamada şu sözler yer aldı:

“Kuzey kısımlarda mevsim normalleri civarında, iç ve güney kesitlerde mevsim normallerinin 3 ila 6 derece üzerinde seyreden hava sıcaklıklarının; Cumartesi günü yağışla birlikte azalarak mevsim normalleri civarına düşeceği kestirim ediliyor.”


Son Haberler

Dünya Haberleri

spot_img

Benzer Haberler

ABD’de 2021’in ilk katil eşek arısı görüldü

ABD'de 2020'de Washington'da katil eşek arısı yuvası bulunmuştu. 7 santimetreye kadar uzunluğu ve zehirli bir iğneye sahip olan bu arılar tarım ...

Simülasyon bulmaca oyunu MergeCrafter, Android aygıtlar için çıktı

Yayıncılığını ve geliştiriciliğini Fiveamp LLC'nin yaptığıbulmaca simülasyon oyunu MergeCrafter, Android cihazlar için çıkışını yaptı. iOS ...

Filenin Sultanları dörtlü finale yükseldi

Filenin Sultanları, İtalya’da devam eden Voleybol Milletler Ligi’nde Asya temsilcisi Güney Kore’yi 3-1 mağlup etti. AVRUPA KITASINI TEMSİL EDEN ...

Yaşayan fosil lakaplı balık 100 yıl yaşıyor, hamileliği 5 yıl sürüyor

Fransa’da yapılan yeni bir araştırmada, 420 milyon yıldır var olan yaşayan fosil lakaplı Coelacanth cinsi balığın hakkında yeni bilgiler ...