Mehmet Kasapoğlu: Millilerimiz bizi gururla temsil edecek

spot_img

A Ulusal Futbol Takımı’mız Avrupa Şampiyonası hazırlıkları kapsamında Azerbaycan ile hazırlık müsabakasında karşı karşıya geldi.

Türkiye maçtan 2-1 galip ayrıldı.

Müsabakayı izleyen Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Türkiye Futbol Federasyonu Lideri Nihat Özdemir ve Azerbaycan Futbol Federasyonu Lideri Rövneg Abdullayev çabanın akabinde açıklamalarda bulundu.

“MİLLİLERİMİZ BİZİ GURURLA TEMSİL EDECEK”

Kasapoğlu Azerbaycan ile Türkiye’nin kardeşliğinin sonsuza dek süreceğini vurgulayarak, “Hamdolsun hoş bir atmosfer var, hava var, inanç var. İnşallah şampiyonada millilerimiz bizi gururla temsil edecekler, ona inanıyoruz.” dedi.

Ayrıyeten Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, maçı protokolde bir arada izledikleri Azerbaycan Federasyon Lideri Rövnak Abdullayev’e ve tüm atletlerle teknik heyete teşekkür etti.

“MİLLİLERİMİZ ŞAMPİYONLUĞA HAKİKAT GİDECEK”

Maçın memleketi Alanya’da oynanmasını memnuniyetle karşıladığını belirten Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, “Bugün hakikaten güzel bir hazırlık maçı oldu. Azerbaycan Ulusal Takımı’nı da çok âlâ gördük. Çaba eden bir kadro. Ulusal Grubumuz da inşallah Avrupa Şampiyonası’nda evvel kümelerden çıkıp sonra şampiyonluğa yanlışsız gidecek. Şenol hocamızın liderliğinde grubumuza güveniyoruz. Bugün düzgün bir hazırlık maçımız oldu. Kadromuzda formda, güzel gayret etti. Sonuçta bir millet iki devlete yakışır bir hazırlık maçı oldu. Ayrıyeten kimi maçlarımızı da Azerbaycan’da oynayacağız. Kardeş grup Azerbaycan’ın da ulusal kadromuza uğurlu geleceğine inanıyoruz. Bugün az sayıda seyirci vardı. Alanyalı seyircilere bilhassa teşekkür ediyorum. Hem Türkiye hem de Azerbaycan lehine tezahürat yaptılar” diye konuştu.

“TÜRKİYE AZERBAYCANLI TARAFTARLARI SEVİNDİRECEK”

Ulusal kadromuza turnuvada muvaffakiyetler dileyen Azerbaycan Futbol Federasyonu Lideri Rövneg Abdullayev, “İnanıyorum ki Roma’dan galip gelecekler. Azerbaycan’da biz taraftarlarla Türkiye’nin zaferlerini seyredeceğiz ve zaferler diliyorum. İnanıyorum ki Bakü stadında Türkiye şanslı bir çıkış yakalayacak ve biz Azerbaycanlı taraftarları sevindirecek” açıklamasında bulundu.

“İYİ BİR UĞRAŞ OLDU”

Avrupa Futbol Şampiyonası hazırlıklarına Antalya’da devam ettiklerini hatırlatan Türkiye Futbol Federasyonu Lideri Nihat Özdemir, birinci hazırlık maçını misafirperverliği ile andıkları Alanya’da yaptıklarını belirterek, “Güzel bir maç oldu, güzel bir çaba oldu. Her vakit bakanımızın dediği üzere iki devlet tek millet sloganıyla taraftarlar maç uzunluğu desteklediler. İnşallah Avrupa Futbol Şampiyonası yolunda birinci maçımız Azerbaycan ile oynadık. Zira iki değerli Galler ve İsviçre maçımızı Bakü’de oynayacağız. Bu bir başlangıçtır. İnşallah başarılarımız devam edecek ve grubumuzdan da çıkıp yolumuza devam edeceğiz. Allah yardımcımız olsun. Sayın Şenol Güneş hocamız ve futbolcularımızla yolumuza devam ediyoruz.” Sözlerinde bulundu.

Son Haberler

Dünya Haberleri

spot_img

Benzer Haberler

ABD’de 2021’in ilk katil eşek arısı görüldü

ABD'de 2020'de Washington'da katil eşek arısı yuvası bulunmuştu. 7 santimetreye kadar uzunluğu ve zehirli bir iğneye sahip olan bu arılar tarım ...

Simülasyon bulmaca oyunu MergeCrafter, Android aygıtlar için çıktı

Yayıncılığını ve geliştiriciliğini Fiveamp LLC'nin yaptığıbulmaca simülasyon oyunu MergeCrafter, Android cihazlar için çıkışını yaptı. iOS ...

Filenin Sultanları dörtlü finale yükseldi

Filenin Sultanları, İtalya’da devam eden Voleybol Milletler Ligi’nde Asya temsilcisi Güney Kore’yi 3-1 mağlup etti. AVRUPA KITASINI TEMSİL EDEN ...

Yaşayan fosil lakaplı balık 100 yıl yaşıyor, hamileliği 5 yıl sürüyor

Fransa’da yapılan yeni bir araştırmada, 420 milyon yıldır var olan yaşayan fosil lakaplı Coelacanth cinsi balığın hakkında yeni bilgiler ...