İsviçre’de Türk iş insanın fabrikasına PKK saldırdı

spot_img

PKK yandaşları, Olten kentinde Dünya Türk İş Kurulu (DTİK) Avrupa Bölge Komitesi üyesi Suat Şahin’in ‘Gurbet Döner Produktion’ markasının fabrikasına taarruz düzenledi.

Geçtiğimiz pazar günü fabrikaya gelen teröristler, mahallî saat ile 01.05 sırasında evvel sprey boya ile güvenlik kameralarını boyadı.

Daha sonra kapılara yazılar yazılarak hem fabrikanın hem fabrikaya ilişkin araçların camlarına ziyan verildi.

Fabrikanın kırılan camından içeri kimyasal husus sıkıldı.

KAMERAYA YANSIDI

Taarruz anları, fabrikanın güvenlik kameraları tarafından saniye saniye kaydedildi

İmgelerde, teröristlerin kanıt bırakmamak için çabaladığı görüldü.

9 PERSONEL RAHATSIZLANDI

Sonraki gün fabrikaya gelen çalışanlardan 9’u, makûs koku nedeni ile rahatsızlık geçirdi.

Polis, oluşan kokudan ötürü fabrika etrafında geniş güvenlik tedbirleri aldı.

“ÖLDÜRÜCÜ BİR GAZ ATIYORLAR”

Olay anını anlatan iş adamı Şahin, şu sözleri kullandı:

“Bölücü PKK terör örgütü tarafından fabrikam basıldı. Gece saat 01.05’te geliyorlar, güvenlik kameralarından görüyoruz, evvel güvenlik kameralarını boyayla, spreyle kapatıyorlar imajları çıkmasın diye. Daha sonra fabrikanın önünde duran iş kamyonlarımızın camlarını kırıyorlar. Daha sonra fabrikanın bir camını kırarak içeriye kimyasal, zehirli, öldürücü bir gaz atıyorlar.”


“NORMAL DERNEKMİŞ ÜZERE YUTTURMAYA KALKMASINLAR”


“CAN GÜVENLİĞİMİZİ SAĞLAMAK ZORUNDALAR”

“Bizler burada ekmeğini kazanmak için gurbete gelmiş insanlarız. Kimseye değmiyoruz, dokunmuyoruz. Biz doğduğumuz vatanımız Türkiye’miz, doyduğumuz ikinci vatanımız İsviçre’mizi seviyoruz. Fakat güvenlik güçlerinin de bizim can güvenliğimizi sağlamak zorunda olduklarını da bilmelerini istiyorum.”


“TERÖR ÖRGÜTÜ LİSTESİNE ALMALILAR”

PKK yandaşlarının daha evvel de farklı sivil toplum kuruluşlarına emsal biçimde saldırdığını tabir eden Şahin, bilhassa Türk toplumunun önde gelen isimlerinin maksat alındığını, İsviçre’nin PKK’yı terör örgütü olarak tanıması gerektiğini belirtti.

Şahin, “Artık Avrupa ülkeleri, bilhassa İsviçre bunların bir terör örgütü olduğunu anlamalılar ve terör örgütü listesine almalılar.” halinde konuştu.

BOMBA BIRAKILMIŞTI

Geçtiğimiz 29 Nisan’da ise İsviçre’nin Zürih kentinde yer alan İsviçre Türk Toplumu (İTT) merkez binasının posta kutusuna, PKK’lılar tarafından patlamaya hazır bomba bırakılmıştı.

Son Haberler

Dünya Haberleri

spot_img

Benzer Haberler

ABD’de 2021’in ilk katil eşek arısı görüldü

ABD'de 2020'de Washington'da katil eşek arısı yuvası bulunmuştu. 7 santimetreye kadar uzunluğu ve zehirli bir iğneye sahip olan bu arılar tarım ...

Simülasyon bulmaca oyunu MergeCrafter, Android aygıtlar için çıktı

Yayıncılığını ve geliştiriciliğini Fiveamp LLC'nin yaptığıbulmaca simülasyon oyunu MergeCrafter, Android cihazlar için çıkışını yaptı. iOS ...

Filenin Sultanları dörtlü finale yükseldi

Filenin Sultanları, İtalya’da devam eden Voleybol Milletler Ligi’nde Asya temsilcisi Güney Kore’yi 3-1 mağlup etti. AVRUPA KITASINI TEMSİL EDEN ...

Yaşayan fosil lakaplı balık 100 yıl yaşıyor, hamileliği 5 yıl sürüyor

Fransa’da yapılan yeni bir araştırmada, 420 milyon yıldır var olan yaşayan fosil lakaplı Coelacanth cinsi balığın hakkında yeni bilgiler ...