İntihar yok, suç oluşturan! Kafasına sıktığı söylenen genç annenin ölümünde değişken detaylar

spot_img

Gaziantep’te dün kocası evdeyken güvenilmez şekilde hayatını kaybeden 23 yaşındaki Damla Aycan’ın ailesi kızlarının intihar etmediğini, kocası kadar öldürüldüğünü iddia etti.

ŞİDDET UYGULAYAN BENZER İÇİN UZAKLAŞTIRMA KARARI VERİLDİ

Bir çocuk annesi kadının ölümüyle ilgili ortaya atılan iddialar kan dondururken, Mehmet Aycan hakkında eşine kuvvet uygulamasından dolayı birkaç ay önce uzaklaşma kararı verildiği ortaya çıktı. Uzaklaşma kararının ailelerin araya girmesinden dolayı Damla Aycan’ın tekrardan evine dönmesiyle kaldırıldığını bildiren hala Handan Saso, Damla’nın evine dönerken kendilerine “Bu gidişimden sonra bu eve benim cenazem gelir” dediğini anlattı.

Eşiyle tartıştıktan sonra kafasına sıktığı söylenen genç annenin ölümünde cinayet iddiası

BİRKAÇ DAKİKA ÖNCE “CAN CEFAYA DAYANMAZ” YAZMIŞ

Aycan’ın hayatını kaybetmeden önce sosyal medya hesabı üzerinden “Can cefaya dayanmaz. Yaşattığınız zulümleri Allah size koymasın” paylaşımını yapması uyarı çekti. Ölümünden birkaç dakika önce Damla’nın kendisini aradığını aktaran abla Yağmur Kılıç da, kardeşinin kendisine “Bana bir şey olursa kaynanam, görümüm ve kocam sorumludur” dediğini söyledi. Kızının intihar etmediğini, kocası kadar öldürüldüğünü ifade eden anne Selma Saso, yaşlı gözlerle kızının ölümünün aydınlatılmasını istediklerini vurguladı.

Eşiyle tartıştıktan sonra kafasına sıktığı söylenen genç annenin ölümünde cinayet iddiası

“BU GİDİŞİMDEN SONRA EVE CENAZEM GELİR”

Yeğeninin kocasıyla bir sene önce kaçarak evlendiğini anlatan hala Handan Saso, kaçmasına karşın ailenin kabul ettiğini ve evlendiklerini belirtti. Yeğeninin bir yıldır aralıksız güç gördüğünü paylaşan Saso, “Biz ayrılmasından taraftık lakin gebe kaldı. Gebe kalınca çocuğu olacağı için evlilikleri sürdü. Fakat aralıksız kızı dövüyordu. Hamileyken bile doğumuna kadar bir ay kala kızı böylece fazla dövmüş oysa erken doğumuna sebep oldu. Kaynanası da sürekli baskı yapıyordu. Bizimkiler sürekli gidip kocasıyla görüşüyordu. O adam bizimkilere ‘Bundan Böyle yapmayacağım’ diyordu ama daha sonra devam ediyordu. Doğum yaptıktan daha sonra yine baskı gördü. Beni arayıp ‘Hala ben artık dayanamıyorum’ dedi. Geri bize geldi. Burada bizimle birkaç gün kaldı. O esnada eşi bize gelip yalvardı. yeniden zorlama göstermeyeceğine dair laf verdi. Bize ‘Vallahi billahi bir daha dövmeyeceğim’ dedi. Bizde onun sözüne inandık. Yeğenim geri döndü evine lakin bu vesileyle bize ‘Bu gidişimden daha sonra bu eve benim cenazem gelir’ dedi. Nitekim o kadar oldu” ifadelerini kullandı.

“DAYAĞIN NEDENİ ABLASINI SOSYAL MEDYADAN SİLMESİ”

Dün öğle saatlerinde Damla’nın ablasını arayarak şiddet gördüğünü anlattığını söyleyen Saso, artık herkesin bu adamın eşine baskı uygulamasını sindirdiğini aktardı. Akşam saatlerinde ablasının Damla’yı aradığını söyleyen Saso, “Damla telefonda ablama ‘Saat 11’den beridir beni dövüyor. Size söylüyorum. Siz bana sahip çıkmıyorsunuz. Ben artık dayanamıyorum. Bundan sonra başıma bir şey gelirse bundan annesi, eşim ile ablası sorumludur” dedi. Ablamda niye böyle yaptıklarını sorunca Damla, “Ablasını sosyal ağ hesabımdan sildiğim için beni dövüyor’ dedi. Telefonu kapattıktan bir 10 dakika sonradan Damla’nın öldüğü haberini aldık. Ablam evine önüne gittiğinde kaynanasıyla tartışıyor. O sıra yukarıda evin penceresinde tüfeği ablamlara doğrultuyor” dedi.

“BU DURUM BAŞLI BAŞINA CİNAYETTİR”

Durum yerine giderek eve girdiğini sözlerine ekleyen Saso, “Eve girdiğimde oturan kocasına saldırdım. Kocası olaydan sonra o kadar rahattı ancak soda içiyordu. Diğer oda da Damla’nın boylu boyunca uzanmış halini gördüm. Göğsünün aşağı büyük bir kurşun yarası vardı. Saçı da ıslaktı. Annesiyle oğlu kızı fazla fena dövmüşler. Fazla şekilde dövmüşler. Dayak yerken ellerinde ölmüş. Bunlar bayıldı zannederek kızın saçını yıkamışlar. Onun gerisinde öldüğünden muhakkak olunca sürükleyerek odaya getirmişler. Çünkü durum yerindeki halılar toplanmış vaziyetteydi. Tişörtü göğsünün üstüne çıkmıştı. Kendini vuran bir insanın tişörtü üste çıkmaz. Kendini vuran bir insan fazla düzgün bir şekilde uzanmaz. Damla uzun bir tüfeği alıp profesyonel bir şekilde kendini pek vuramaz. Bu durum başlı başına bir cinayettir. Kız intihar etti denilerek örtbas edilmesin. Bu olayın üstüne gidilsin. Yatakta Damla’nın cesedini gördüğümde vücudunun çoğu uygun darp izleri vardı. Oysa olaydan önce darp gördüğüne dair fotoğrafları kuzenine göndermiş” diye konuştu.

“KARDEŞİMİ İNTİHAR SÜSÜ VEREREK ÖLDÜRDÜLER”

Dün öğle kendisini aradıklarını, Damla’nın eşinden kuvvet gördüğünü söyleyen abla Yağmur Kılıç da annesinin bu durumu fazla umursamadığını belirterek, “Ben anneme ‘Artık yeter gidelim. Vicdanım kaldırmıyor. Can bu cefaya dayanmaz. Aralıksız dayak dayak olmaz’ dedim. Akşam 17.30’da Damla beni arayıp, ‘Saat 11’den beridir beni dövüyor. Ablası onu aradıktan sonra beni dövmeye başladı. Her tarafım morluk içinde ağrıdan oturamıyorum’ dedi. Kendisi telefonda ‘Bana bir şey olursa kaynanam, görümüm ve kocam sorumludur’ dedi. Ben kendisini gidip alacaktım kabul etmeyip reddetti. Benden sonra öteki ablamı arıyor. Ondan daha sonra ölüm haberini aldık. Benim kardeşim kendi kendine bir şey yapmadı. Kardeşimi dövdüler ondan sonradan intihar süsü vererek öldürdüler. Kardeşimi öldürdüler. Bu olayın peşini bırakmayacağız. Kardeşim hayat dolu bir insandı. şen şakrak şen bir insandı” biçiminde konuştu.

“KOCASI KIZIMI ÖLDÜRMEKLE TEHDİT EDİYORDU”

Kızının kocası kadar öldürüldüğünü savunan acılı anne Selma Saso, da, kızının döve döve öldürüldüğünü belirtti. Kızının kocasının annesi ve ablasının lafıyla kızına zorlama uyguladığını aktaran Saso, “Annesi, bacısı ve kendisi yaptı. Ben onların tutuklanmasını istiyorum. Ben yandım diğer anneler yanmasın. Bu olay cezasız kalmasın. Kızım başını alıp bir yere gidemedi. Sürekli tehdit ediyordu. Onu öldürmekle korkutma ediyordu zaten. Daha evvelden de uzaklaştırma kararı aldırmıştık. Yeniden kapımıza geldi. Kızımı korkutma etti. Artık ne yapacağımızı şaşırmıştık. Bizim gücümüz kalmadı. Hamile kadını merdivenden aşağıya yuvarladı. Onu hastanelik ettiler. Kızım sakat kalacaktı. Kızım bana ağrıdan oturamadığını söylüyordu. Kızımı kocası Mehmet öldürdü” dedi.

İntihar değil, cinayet! Kafasına sıktığı söylenen genç annenin ölümünde şüpheli detaylar
İntihar değil, cinayet! Kafasına sıktığı söylenen genç annenin ölümünde şüpheli detaylar
İntihar değil, cinayet! Kafasına sıktığı söylenen genç annenin ölümünde şüpheli detaylar
İntihar değil, cinayet! Kafasına sıktığı söylenen genç annenin ölümünde şüpheli detaylar
İntihar değil, cinayet! Kafasına sıktığı söylenen genç annenin ölümünde şüpheli detaylar
İntihar değil, cinayet! Kafasına sıktığı söylenen genç annenin ölümünde şüpheli detaylar
İntihar değil, cinayet! Kafasına sıktığı söylenen genç annenin ölümünde şüpheli detaylar
İntihar değil, cinayet! Kafasına sıktığı söylenen genç annenin ölümünde şüpheli detaylarSon Haberler

Dünya Haberleri

spot_img

Benzer Haberler

ABD’de 2021’in ilk katil eşek arısı görüldü

ABD'de 2020'de Washington'da katil eşek arısı yuvası bulunmuştu. 7 santimetreye kadar uzunluğu ve zehirli bir iğneye sahip olan bu arılar tarım ...

Simülasyon bulmaca oyunu MergeCrafter, Android aygıtlar için çıktı

Yayıncılığını ve geliştiriciliğini Fiveamp LLC'nin yaptığıbulmaca simülasyon oyunu MergeCrafter, Android cihazlar için çıkışını yaptı. iOS ...

Filenin Sultanları dörtlü finale yükseldi

Filenin Sultanları, İtalya’da devam eden Voleybol Milletler Ligi’nde Asya temsilcisi Güney Kore’yi 3-1 mağlup etti. AVRUPA KITASINI TEMSİL EDEN ...

Yaşayan fosil lakaplı balık 100 yıl yaşıyor, hamileliği 5 yıl sürüyor

Fransa’da yapılan yeni bir araştırmada, 420 milyon yıldır var olan yaşayan fosil lakaplı Coelacanth cinsi balığın hakkında yeni bilgiler ...