HDP’li Hüda Kaya, il binasını kana bulayan saldırganın SADAT’ın eğitiminden geçtiğini iddia etti! Şirketten yanıt gecikmedi

spot_img

Konak ilçesinde, HDP İzmir Vilayet Başkanlığının bulunduğu binaya Onur Gencer isimli şahıs, saat 11.05 sıralarında silahla girdi. Onur Gencer’in içeriye girmesinin akabinde binadan silah sesleri geldi. Olay yerine çok sayıda polis takımı sevk edildi, cadde trafiğe ve yaya geçişine kapatıldı. Kısa bir mühlet sonra şahsın içeride parti çalışanı Deniz Poyraz’ı öldürdüğü belirlendi.

SURİYE’DE ÇEKİLDİĞİ FOTOĞRAFLAR ORTAYA ÇIKMIŞTI

Saldırgan Onur Gencer’in toplumsal medya hesabından paylaştığı Suriye‘de çekilen fotoğraflar ise çeşitli argümanları beraberinde getirdi. Saldırgana dair en dikkat çeken fotoğraflar ise Suriye’de silahlarla paylaştığı fotoğraflar oldu. İzmir Valiliği tarafından yapılan açıklamada, saldırganın sıhhat işçisi olduğu ve istifa ettiği belirtilirken Suriye’nin akabinde Antep’te paylaştığı fotoğraflarda “Görev dönüşü” notu düştüğü görüldü.

HDP İstanbul Milletvekili Hüda Kaya.

HDP’Lİ KAYA’NIN SADAT TEZİ TARTIŞMA YARATTI

Saldırganla ilgili birçok ayrıntı toplumsal medyada gündeme gelirken, HDP İstanbul Milletvekili Hüda Kaya‘nın tezi ise büyük tartışma yarattı. Onur Gencer isimli saldırganın SADAT tarafından Suriye’de silahlı eğitimden geçirildiğini öne süren HDP’li Kaya, “SADAT tarafından Suriye’de silahlı eğitimden geçirilmiş, ülkücü işaretleriyle poz veren, elinde silahlarla poz veren, profilinde bunları paylaşan ve insanlık dışı küfürlerle HDP’lileri, Kürtleri, Alevileri, muhalefi etrafları en berbat bir lisanla amaç haline getiren, tehdit eden paylaşımlarını tespit ettik” tabirlerini kullandı.

“SADAT SAVUNMA’NIN KATİLLERLE BAĞI OLMAZ”

Kaya’nın açıklamaları büyük tartışma yaratırken, savların amacındaki SADAT internet sitesinden yazılı bir açıklama yaptı. Twitter hesabından “SADAT Savunma’nın katillerle münasebeti olmaz” notuyla yönlendirilen internet sitesinden yapılan yazılı açıklamada tezlerin temelsiz olduğuna vurgu yapıldı.

SADAT’ın yaptığı yazılı açıklama şu halde;

“İzmir HDP Vilayet Binasına gözü dönmüş kiralık bir katil – terörist tarafından yapılan saldırıyı şiddetle kınar, atak sonucu vefat eden (çaycı olduğu bilgisi paylaşılan) Deniz Poyraz’a Allah’tan rahmet, kederli ailesine baş sıhhati dileriz.

HDP İstanbul milletvekili Hüda Kaya Hanımın bu türlü üzücü bir olay üzerinden provokasyona başvurarak katili şirketimizle ilişkilendirmeye kalkmasını da şiddette kınarız.

SADAT Savunma’ya 10 yılı bulan bir müddettir Suriye’de eğitim verdiği iftirası atılmakta fakat 10 yıldır tek bir ispat, tek bir evrak sunulmamaktadır.

Tez sahipleri, tezlerinde samimi iseler ispatını geçen 10 yıllık müddet boyunca savcılıklara niye teslim etmekten kaçındıklarının karşılığını vermekle yükümlüdür.

SADAT Savunma paralı yahut istekli, silahlı yahut silahsız hiçbir şahsa Suriye’de yahut öbür bir yerde eğitim vermemiştir. Verdiğini tez eden; kanıtını, evrakını ortaya koymuyorsa, tek bir açıklaması vardır. Palavra konuşarak, provokasyon yapıp siyasi rant devşirmekten ileri gitmiyordur.

Bir Siyasi Partimizin Aziz Meclisimizdeki temsilcisinin, gibisi hain bir hücumun müsebbibi ile bir kişi yahut kurumu ilişkilendirirken çok daha dikkatli olması gerektiğine inanıyoruz.

Terörü, teröristleri ve onları kullanan kuklacıları lanetleriz.”

Son Haberler

Dünya Haberleri

spot_img

Benzer Haberler

ABD’de 2021’in ilk katil eşek arısı görüldü

ABD'de 2020'de Washington'da katil eşek arısı yuvası bulunmuştu. 7 santimetreye kadar uzunluğu ve zehirli bir iğneye sahip olan bu arılar tarım ...

Simülasyon bulmaca oyunu MergeCrafter, Android aygıtlar için çıktı

Yayıncılığını ve geliştiriciliğini Fiveamp LLC'nin yaptığıbulmaca simülasyon oyunu MergeCrafter, Android cihazlar için çıkışını yaptı. iOS ...

Filenin Sultanları dörtlü finale yükseldi

Filenin Sultanları, İtalya’da devam eden Voleybol Milletler Ligi’nde Asya temsilcisi Güney Kore’yi 3-1 mağlup etti. AVRUPA KITASINI TEMSİL EDEN ...

Yaşayan fosil lakaplı balık 100 yıl yaşıyor, hamileliği 5 yıl sürüyor

Fransa’da yapılan yeni bir araştırmada, 420 milyon yıldır var olan yaşayan fosil lakaplı Coelacanth cinsi balığın hakkında yeni bilgiler ...