Hatay’da öğretmenler anaokuluna mini hayvanat bahçesi kurdu

spot_img

Ankara Havadis, Asayis, İktisat ve Turizm Haberlerinin yer aldığı platformumuz size Ankara Hakkında hoş bilgiler vermektedir.

Hatay’ın Dörtyol ilçesindeki Portakal Çiçeği Anaokulu’nda yönetimci ve öğretmenler tarafından küçük hayvanat bahçesi kuruldu.

Öğrencilerin spor ve toplumsal marifetlerini geliştirmek emeliyle harekete geçen okul yönetimi, birinci olarak okul bahçesinde zepline, istikrar halatı, tırmanma filesinden oluşan macera parkuru oluşturdu.

Akabinde küçük bir hayvanat bahçesi için kolları sıvayan eğitimciler, içerisinde bıldırcın, ipek böceği, keçi, tavşan, köpek, tavuk ve ördeğin de yer aldığı küçük bir hayvanat bahçesi yaptı.

Okul Müdürü Ömer Burgaç, AA muhabirine, okullarının dezavantajlı bir bölgede olduğunu belirterek, kimi projelerin minyatürünü yapmaya karar verdiklerini söyledi.

Bu kapsamda birinci olarak cümbüş ve spor parkuru oluşturduklarını tabir eden Burgaç, “Ardından okul bahçesine yaptığımız kafes ve kulübelerle küçük bir hayvanat bahçesi kurduk. İçerisinde 8 çeşit toplam 32 hayvan var. Kendi imkanlarımızla yaptığımız alanlarımız için bizlere dayanak olan şahıslara, kurumlara, bilhassa öğretmen ve işçimize teşekkür ederim.” diye konuştu.

Kaynak: Anadolu Ajansı / Mustafa Özer

Son Haberler

Dünya Haberleri

spot_img

Benzer Haberler

ABD’de 2021’in ilk katil eşek arısı görüldü

ABD'de 2020'de Washington'da katil eşek arısı yuvası bulunmuştu. 7 santimetreye kadar uzunluğu ve zehirli bir iğneye sahip olan bu arılar tarım ...

Simülasyon bulmaca oyunu MergeCrafter, Android aygıtlar için çıktı

Yayıncılığını ve geliştiriciliğini Fiveamp LLC'nin yaptığıbulmaca simülasyon oyunu MergeCrafter, Android cihazlar için çıkışını yaptı. iOS ...

Filenin Sultanları dörtlü finale yükseldi

Filenin Sultanları, İtalya’da devam eden Voleybol Milletler Ligi’nde Asya temsilcisi Güney Kore’yi 3-1 mağlup etti. AVRUPA KITASINI TEMSİL EDEN ...

Yaşayan fosil lakaplı balık 100 yıl yaşıyor, hamileliği 5 yıl sürüyor

Fransa’da yapılan yeni bir araştırmada, 420 milyon yıldır var olan yaşayan fosil lakaplı Coelacanth cinsi balığın hakkında yeni bilgiler ...