Galatasaray’ın yeni başkanı Burak Elmas kimdir

spot_img

Fatih Terim’le çalışmak istediğini aday olduğunu açıkladığı birinci günden beri vurgulayan, birinci 100 gün projesiyle tüm branşları ve kulübü tekrar ayağa kaldırmak isteyen lider adayı Burak Elmas’ın mesleği Galatasaray taraftarı tarafından merak konusu oldu.

3 DEVİR İDARE HEYETİ ÜYELİĞİ YAPTI

1997 yılında, 23 yaşındayken Galatasaray PAF kadrosu sorumlusu olarak alan Burak Elmas, 1998, 2000 ve 2002 yıllarında 3 devir idare şurası üyeliği yaptı.

1974’te İstanbul doğumlu olan Burak Elmas, Avusturya Lisesi’ndeki tahsilini tamamladıktan sonra University of Denver’da Finans ve Pazarlama eğitimi almıştır. Burak Elmas, iş hayatına Türkiye’nin en büyük bağımsız süratli tüketim eserleri distribütörlerinden birinde başlamıştır. Aile şirketlerinde ve memleketler arası birçok ortak teşebbüste yönetici konumunda rol aldıktan sonra İngiltere merkezli memleketler arası bir lojistik şirketi kurmuştur.

2008 yılından itibaren Godiva Investment şirketinde CEO vazifesini ifa eden ve küme idare konseyine bağlı çalışan Burak Elmas, tıpkı vakitte besin eserleri imalatında en büyük Türk işletmelerinden biri olan Yıldız Küme’de da İdare Şurası üyeliği yapmış, misyon müddetince kıymetli stratejik durumlar üstlenmiştir.

Çalışma hayatı boyunca memleketler arası birçok ortak teşebbüste vazife aldığı şirketleri en üst konumlarda temsil eden Elmas, bu devir mühletince Japonya, İngiltere, Amerika ve Çin Halk Cumhuriyeti üzere çeşitli ülkelerde vazife yapmış ve 2020 yılında tüm misyonlarından ayrılmıştır.

GALATASARAY’DAKİ BİRİNCİ MİSYONUNU 1997 YILINDA YAPTI

Hala İngiltere ve Türkiye’de üç memleketler arası şirkette yatırımcı ortak ve bağımsız idare şurası üyesi olarak vazife yapmaktadır. Galatasaray Spor Kulübü’ndeki birinci misyonunu 1997 yılında, 23 yaşındayken Galatasaray PAF grubu sorumlusu olarak alan Burak Elmas, 1998, 2000 ve 2002 yıllarında 3 periyot idare konseyi üyeliği yapmıştır.

PROFESYONEL FUTBOL GRUBUNUN İDARESİNDEN SORUMLUYKEN, GRUP BİRİNCİ SEFER UEFA VE ÜSTÜN KUPA’YI KAZANDI

Profesyonel futbol grubunun idaresinden sorumluyken, Türk futbol tarihinde Galatasaray birinci sefer UEFA ve Harika Kupa’yı kazanmıştır. Burak Elmas 2018 yılında da Galatasaray Sportif AŞ’de vazife almıştır. Evli ve iki çocuk babası olan Burak Elmas İngilizce ve Almanca bilmektedir.

Son Haberler

Dünya Haberleri

spot_img

Benzer Haberler

ABD’de 2021’in ilk katil eşek arısı görüldü

ABD'de 2020'de Washington'da katil eşek arısı yuvası bulunmuştu. 7 santimetreye kadar uzunluğu ve zehirli bir iğneye sahip olan bu arılar tarım ...

Simülasyon bulmaca oyunu MergeCrafter, Android aygıtlar için çıktı

Yayıncılığını ve geliştiriciliğini Fiveamp LLC'nin yaptığıbulmaca simülasyon oyunu MergeCrafter, Android cihazlar için çıkışını yaptı. iOS ...

Filenin Sultanları dörtlü finale yükseldi

Filenin Sultanları, İtalya’da devam eden Voleybol Milletler Ligi’nde Asya temsilcisi Güney Kore’yi 3-1 mağlup etti. AVRUPA KITASINI TEMSİL EDEN ...

Yaşayan fosil lakaplı balık 100 yıl yaşıyor, hamileliği 5 yıl sürüyor

Fransa’da yapılan yeni bir araştırmada, 420 milyon yıldır var olan yaşayan fosil lakaplı Coelacanth cinsi balığın hakkında yeni bilgiler ...