Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Topçu: “Vahşet bütün dünya tarafından sadece seyredilmektedir”

spot_img

Ankara Havadis, Asayis, İktisat ve Turizm Haberlerinin yer aldığı platformumuz size Ankara Hakkında hoş bilgiler vermektedir.

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Topçu: “Vahşet bütün dünya tarafından yalnızca seyredilmektedir”

ANKARA – Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yalçın Topçu, “Milyonlarca mazlum dindaş ve soydaşımız global emperyalist güçler tarafından sömürüye, vahşete ve soykırıma tabi tutulmakta, Filistin, Doğu Türkistan, Arakan, Keşmir’de yaşananlar BMGK başta olmak üzere bütün dünya tarafından yalnızca seyredilmektedir” dedi.

Abhaz-Çerkes sürgününün 157’inci yıl dönümü sebebiyle Yerli Fikir Derneği Genel Merkezi’nde bir anma programı gerçekleştirildi. Cumhurbaşkanı Başdanışmanı ve Yerli Niyet Derneği Onursal Lideri Yalçın Topçu, yaptığı konuşmada farklı coğrafyalarda yaşayan dindaş ve soydaşlarımızın emperyalist güçler tarafından sömürü ve soykırıma tabi tutulduğunu söyleyerek, “Kardeşlerim dün olduğu üzere bugün de Asya’da, Orta Doğu’da, Balkanlar’da, Afrika ve Kafkasya’da yaşayan milyonlarca mazlum dindaş ve soydaşımız global emperyalist güçler tarafından sömürüye, vahşete ve soykırıma tabi tutulmakta, Filistin, Doğu Türkistan, Arakan, Keşmir’de yaşananlar BMGK başta olmak üzere bütün dünya tarafından yalnızca seyredilmektedir. İşte insanlığın gördüğü en büyük vahşetlerden birini de 1864-1867 yıllarında Abhaz-Çerkes kardeşlerimiz yaşamış, bugün olduğu üzere o gün de mazlum ve mağdurlara el uzatan yeniden Türkiye ve Türk milleti olmuştu. Bugün hamdolsun Abhaz-Çerkez kardeşlerimiz, dedemiz, ninemiz, amcamız, dayımız olmuş, 85 milyonluk büyük Türk milletinin onurlu birer mensubu bu kutsal vatan topraklarının asıl sahibi ve büyük Türk devletinin birinci sınıf vatandaşlarıdırlar” dedi.

Abhaz-Çerkez sürgününün 157. yılı nedeniyle Kocaeli’nin Kefken Balbalı kıyısına 300 adet zeytin fidanı dikildiğini bildiren Topçu, “Bu fidanlardan bir adedine de benim adımın verilmiş olması beni ziyadesiyle onurlandırmış ve duygulandırmıştır. Bu türlü manalı bir gün için bu manalı yerde zeytinlik oluşturan Kocaeli Büyükşehir Belediye Liderimiz Doç. Dr. Tahir Büyükakın’a ve Kocaeli Abhaz Derneği Lideri Hasan Konca’ya en kalbi teşekkürlerimizi ve şükranlarımızı arz ediyoruz” diye konuştu.

“Bu vahşetin acısı elbet 85 milyon insanımızın bir tamamı için de ve beşerim diyen herkes için büyük ve unutulmaz bir acıdır” diyen Topçu, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Dünyanın çeşitli yerlerinde yaşanmış ve hala yaşanmakta olan katliamları ve işlenmiş ve işlenmekte olan insanlık kabahatlerini ve faillerini Yerli Niyet Derneği ve Mecmuası mensupları olarak asla unutmayacak ve unutturmayacağız. Barışın ve adaletin hâkim olduğu bir dünya için çaba etmeyi sürdüreceğiz. Yerli Fikir Derneği ve Mecmuası mensupları olarak 157. sene-i devriyesinde ‘Büyük Abhaz-Çerkes Sürgünü’nde hayatını kaybeden bütün şehitlerimizi rahmetle anıyor, aziz anıları önünde hürmetle eğiliyoruz. Ruhları şad, yerleri cennet olsun.”

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Mevlüt İşli

Son Haberler

Dünya Haberleri

spot_img

Benzer Haberler

ABD’de 2021’in ilk katil eşek arısı görüldü

ABD'de 2020'de Washington'da katil eşek arısı yuvası bulunmuştu. 7 santimetreye kadar uzunluğu ve zehirli bir iğneye sahip olan bu arılar tarım ...

Simülasyon bulmaca oyunu MergeCrafter, Android aygıtlar için çıktı

Yayıncılığını ve geliştiriciliğini Fiveamp LLC'nin yaptığıbulmaca simülasyon oyunu MergeCrafter, Android cihazlar için çıkışını yaptı. iOS ...

Filenin Sultanları dörtlü finale yükseldi

Filenin Sultanları, İtalya’da devam eden Voleybol Milletler Ligi’nde Asya temsilcisi Güney Kore’yi 3-1 mağlup etti. AVRUPA KITASINI TEMSİL EDEN ...

Yaşayan fosil lakaplı balık 100 yıl yaşıyor, hamileliği 5 yıl sürüyor

Fransa’da yapılan yeni bir araştırmada, 420 milyon yıldır var olan yaşayan fosil lakaplı Coelacanth cinsi balığın hakkında yeni bilgiler ...