Büşra Güneş: Ringde çok büyük darbeler aldım ama hiçbiri koronavirüs kadar ağır olmamıştı

spot_img

Kick boksta 3 Türkiye şampiyonluğu bulunan 18 yaşındaki Büşra Güneş, kısa bir müddet evvel yeni tip koronavirüse yakalandı.

Tip 1 Diyabet hastası olan Gülen, meskende 15 günlük şiddetli bir tedavi süreci geçirdi.

TEDAVİNİN AKABİNDE BRONZ MADALYA KAZANDI

Konyalı atlet, Tip 1 Diyabet’e yakalandıktan sonra tavsiyeleri dikkate alarak sıhhati için 5 yıl evvel kick boksla tanıştı. Katıldığı 6 Türkiye Şampiyonası’nda üç birincilik, bir ikincilik, iki de üçüncülük kazanan 18 yaşındaki Büşra Güneş, bir mühlet evvel yeni tip koronavirüs hastalığına yakalandı.

Meskende geçirdiği 15 günlük güçlü tedavi sürecinin akabinde ringlere dönerek yeni muvaffakiyetler için günde çift idmanla çalışan Güneş, nisan ayında Memleketler arası Türkiye Açık Avrupa Kupası’nda bronz madalya kazandı.

Türkiye Kick Boks Ulusal Grubu’na seçilmeyi hedefleyen Güneş, temmuzda çıkacağı maçı kazanarak ulusal sportmen unvanı aldıktan sonra Avrupa ve dünya şampiyonalarında Türkiye’yi temsil etmek istiyor.

”AĞRILARIMDAN UYUYAMADIĞIM GÜNLER OLDU”

Büşra Güneş, testi olumlu çıktıktan sonra şeker hastası olduğu için ailece çok endişelendiklerini söyledi.

Kırgınlıkla başlayan şikayetlerin, çok yüksek baş ağrısıyla devam ettiğini belirten Güneş, “Bazı günler ağrılardan uyuyamıyordum. Nefes darlığı yaşadığım vakitler oldu. Öksürüyordum, nefes alamıyordum. Kronik rahatsızlığımdan ötürü korkmuştuk lakin şükür hastaneye yatmak zorunda kalmadım.” diye konuştu.

Kendinden 5 yaş küçük kardeşinin hastalığı daha ağır atlattığına dikkati çeken Güneş, şöyle konuştu:

“Koronavirüs hafife alınacak bir şey değil. Hergün onlarca vefat oluyor. Bir yıldan fazladır olağan hayatımızı yaşayamıyoruz. Bunu olağana dönüştürmemeliyiz. Herkes dikkatli bir formda maske, ara ve hijyen kuralına uymalı. Bilhassa bizim yaşıtlarımızın daha şuurlu olması gerekiyor.”


”İNŞALLAH TEMMUZDA ŞAMPİYON OLMAYI HEDEFLİYORUM”

Hastalığı atlattıktan sonra merdiven inip çıkarken bile nefes nefese kaldığını aktaran Güneş, ciğerlerinin çok berbat etkilenmesine karşın haline şükrettiğini lisana getirdi.

Güneş, şunları kaydetti:

“Koronavirüse yakalandığımda turnuvaya hazırlanıyordum. En çok, ‘atlatamaz da turnuvaya çıkamazsam’ diye korktum. Zira yıllardır bunun için çalışıyorum. Ben ringde çok büyük, çok ağır darbeler aldım lakin hiçbiri koronavirüs kadar ağır olmamıştı. Çok şükür atlattım ve tekrar çalışmaya başladım. Son maçıma da çıkıp üçüncü oldum. Birincilik nasip değilmiş. İnşallah temmuzdaki maçta şampiyon olmayı hedefliyorum.”

Son Haberler

Dünya Haberleri

spot_img

Benzer Haberler

ABD’de 2021’in ilk katil eşek arısı görüldü

ABD'de 2020'de Washington'da katil eşek arısı yuvası bulunmuştu. 7 santimetreye kadar uzunluğu ve zehirli bir iğneye sahip olan bu arılar tarım ...

Simülasyon bulmaca oyunu MergeCrafter, Android aygıtlar için çıktı

Yayıncılığını ve geliştiriciliğini Fiveamp LLC'nin yaptığıbulmaca simülasyon oyunu MergeCrafter, Android cihazlar için çıkışını yaptı. iOS ...

Filenin Sultanları dörtlü finale yükseldi

Filenin Sultanları, İtalya’da devam eden Voleybol Milletler Ligi’nde Asya temsilcisi Güney Kore’yi 3-1 mağlup etti. AVRUPA KITASINI TEMSİL EDEN ...

Yaşayan fosil lakaplı balık 100 yıl yaşıyor, hamileliği 5 yıl sürüyor

Fransa’da yapılan yeni bir araştırmada, 420 milyon yıldır var olan yaşayan fosil lakaplı Coelacanth cinsi balığın hakkında yeni bilgiler ...