Başkentte kademeli normalleşme döneminin ilk hafta sonunda denetimler sürüyor

spot_img

Ankara Havadis, Asayis, İktisat ve Turizm Haberlerinin yer aldığı platformumuz size Ankara Hakkında hoş bilgiler vermektedir.

Başkentte polis takımları, sokağa çıkma kısıtlamasını ihlal edenlerin tespiti için kontrollerine devam ediyor.

Kovid-19 ile çaba kapsamında ülke genelinde 17 Mayıs saat 05.00 prestijiyle kademeli olağanlaşma devri önlemleri uygulanıyor.

Bu kapsamda, Ankara‘da kademeli olağanlaşma periyodunun birinci hafta sonunda polis gruplarının kontrol faaliyetleri de aralıksız sürüyor.

Kentin bilhassa işlek yerlerinde kontrol noktaları oluşturan polisler, vatandaşların istisna kapsamında yer alıp almadığını denetim ediyor.

Yaya devriye misyonu yürüten kolluk kuvvetleri ise sokak ve caddeler ile parklarda bulunan bireylerin kısıtlamadan muaf olup olmadıklarını denetliyor.

Öte yandan, polis grupları, öğlen saatlerinde kentin birtakım kesitlerinde tesirli olan yağmurdan ötürü trafik güvenliği gerekçesiyle denetim noktalarındaki kontrollerine bir müddet orta verdi.

Kaynak: Anadolu Ajansı / Orhan Onur Gemici

Son Haberler

Dünya Haberleri

spot_img

Benzer Haberler

ABD’de 2021’in ilk katil eşek arısı görüldü

ABD'de 2020'de Washington'da katil eşek arısı yuvası bulunmuştu. 7 santimetreye kadar uzunluğu ve zehirli bir iğneye sahip olan bu arılar tarım ...

Simülasyon bulmaca oyunu MergeCrafter, Android aygıtlar için çıktı

Yayıncılığını ve geliştiriciliğini Fiveamp LLC'nin yaptığıbulmaca simülasyon oyunu MergeCrafter, Android cihazlar için çıkışını yaptı. iOS ...

Filenin Sultanları dörtlü finale yükseldi

Filenin Sultanları, İtalya’da devam eden Voleybol Milletler Ligi’nde Asya temsilcisi Güney Kore’yi 3-1 mağlup etti. AVRUPA KITASINI TEMSİL EDEN ...

Yaşayan fosil lakaplı balık 100 yıl yaşıyor, hamileliği 5 yıl sürüyor

Fransa’da yapılan yeni bir araştırmada, 420 milyon yıldır var olan yaşayan fosil lakaplı Coelacanth cinsi balığın hakkında yeni bilgiler ...