Aziz Yıldırım aday olacak mı 2021? Fenerbahçe başkanlığında Aziz Yıldırım, Ali Koç’a rakip olacak mı? Fenerbahçe’de seçim ne zaman?

spot_img

Ankara Havadis, Asayis, İktisat ve Turizm Haberlerinin yer aldığı platformumuz size Ankara Hakkında hoş bilgiler vermektedir.

Fenerbahçe lideri Ali Koç 3 yıllık misyon mühletini dolmasının akabinde tekrar lider adayı olacağını açıkladı. Ali Koç’un adaylığını açıklamasının akabinde öteki adayların kimler olacağı ve Aziz Yıldırım‘ın tekrar aday olup, olmayacağı merak edilmeye başlandı.

ALİ KOÇ ADAYLIĞINI BASIN TOPLANTISINDA AÇIKLADI!

Ali Koç, Ülker Stadı’nda düzenlenen ve sarı-lacivertli kulübün yüksek divan heyeti lideri Vefa Küçük ile idare heyetin üyelerinin de katıldığı basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

2018’de birinci sefer başkanlığa seçildiğini ve 3 yılın çabuk geçtiğini belirten lider Koç, “12-13 Haziran’da inşallah olağan genel heyeti yapacağız. Yapmak istediklerimizi başarabilmek için ‘2 periyot lazım’ demiştik. Birinci devri yeterli kullandığımızı söyleyemem. Bu topluluğun büyük başarılarla buluşması ismine kendimi sorumlu hissettiğim için ikinci sefer aday olmaya karar verdiğimi sizlerle paylaşmak istiyorum.” tabirlerini kullandı.

AZİZ YILDIRIM ADAY OLACAK MI?

Bu yıl yaptığı transferlere karşın ligi üçüncü sırada tamamlayan ve gayelerinden uzak kalan Fenerbahçe’de en çok merak edilen husus ise yaklaşan başkanlık seçimi öncesi 20 yıl başkanlık yapan ve”Bir daha misyon almam, bu defter kapandı” açıklamasında bulunan Aziz Yıldırım’ın tekrar aday olup olmayacağı. Yaptığı açıklamalarla kulübü bölmek istemediğini daha evvel belirten Aziz Yıldırım’ın, bu nedenlerden tekrar seçime girme ihtimali çok düşük. Fakat eski idaresinden İlhan Ekşioğlu’nun adaylık için ismi geçiyor. Yıldırım’ın, eski yöneticisi seçime girerse onu desteklemesi bekleniyor.

AZİZ YILDIRIM KİMDİR?

Aziz Yıldırım (2 Kasım 1952, Ergani) Türk iş adamı ve inşaat mühendisi. 36. Fenerbahçe Lideri.
ilkokul ve lise eğitimini Düzce’de yapmıştır. Düzce’de Hamidiyespor Kulübü’nde amatör futbol oynamıştır. Daha sonra Ankara Devlet Mühendislik Mimarlık Akademisi’nden (şimdiki ismiyle Gazi Üniversitesi Mühendislik Fakültesi) inşaat mühendisi olarak mezun olmuştur. NATO Altyapı ihalelerine de katılan Maktaş Mühendislik firmasının sahibidir. Düzcespor Kulübünde fahri başkanlık yapmıştır.

Fenerbahçe Spor Kulübü yöneticiliği

1990-1992 yılları ortasında Fenerbahçe Spor Kulübü’nün idarede vazife aldı. 1991-1992 döneminde futbol şube sorumlusu oldu. 15 Şubat 1998’de yapılan kongrede rakibi Vefa Küçük’ten bir oy fazla alarak lider seçildi. 1998-2018 yılları ortasında Fenerbahçe Spor Kulübü’nün başkanlığını yapmış, 3 Haziran 2018 günü yapılan seçimli olağan genel heyette rakibi Ali Koç’a karşı başkanlığı kaybetmiştir.

Başkanlığı periyodunda futbol kadrosu ile 6 lig şampiyonluğu 8 lig ikinciliği yaşamıştır. Grup, UEFA Şampiyonlar Ligi çeyrek finaline ve UEFA Avrupa Ligi yarı finaline Aziz Yıldırım başkanlığında ulaşmıştır. Başkanlığında Fenerbahçe Spor Kulübü, birebir dönemde futbol, bayanlar ve erkekler basketbol, bayanlar ve erkekler voleybol branşlarında lig şampiyonu olmuş, 5’te 5 şampiyonluk yaşamıştır. (2010-11 sezonu)

Başkanlığı devrinde kulüp yatırımlarına büyük ehemmiyet vermiş, Şükrü Saraçoğlu Stadını modül kesim yıkarak yine yaptırmış, basketbol kadrosuna yepisyeni bir salon yaptırmıştır: Ülker Spor ve Aktiflik Salonu. Düzce Topuk Yaylasında kamp tesisleri yapılmış, Faruk Ilgaz tesisleri yenilenmiş, Ankara’da konaklama tesisi yapılmıştır.

Başkanlığı devrinde Fenerbahçe Spor Kulübü tüzüğünü değiştirmeyi genel konseye sunmuş ve tüzüğün değişmesinde değerli katkısı olmuştur. Yenilenen tüzükle birlikte “Hedef 1 Milyon Üye” projesini başlatmıştır. Bu projeyle birlikte başkanlığı periyodunda Fenerbahçe Spor Kulübü, üye sayısını arttırmıştır. 3 Haziran 2018 günü yapılan seçimli olağan genel şurada rakibi Ali Koç’a karşı başkanlığı kaybetmiştir.

Üç çocuk babası olan Yıldırım, 7 Nisan 2010 tarihinde birinci iki çocuğunun annesi olan 30 yıllık birinci eşi Yıldız Algün’den boşanmıştır.12 Mayıs 2011’de Gonca Çelikkıran ile evlenmiştir. Bu evlilikten de bir kız çocuğu olmuştur. İkinci evliliğinden olan kız çocuğunun ismi Yaz’dır.

Yaptırdığı Topuk Yaylası Tesisleri ile Düzce’ye kıymetli katkı yapan Aziz Yıldırım’ın ismi Şıralık Mahallesi’ndeki 5615. Cadde’ye verildi.

Son Haberler

Dünya Haberleri

spot_img

Benzer Haberler

ABD’de 2021’in ilk katil eşek arısı görüldü

ABD'de 2020'de Washington'da katil eşek arısı yuvası bulunmuştu. 7 santimetreye kadar uzunluğu ve zehirli bir iğneye sahip olan bu arılar tarım ...

Simülasyon bulmaca oyunu MergeCrafter, Android aygıtlar için çıktı

Yayıncılığını ve geliştiriciliğini Fiveamp LLC'nin yaptığıbulmaca simülasyon oyunu MergeCrafter, Android cihazlar için çıkışını yaptı. iOS ...

Filenin Sultanları dörtlü finale yükseldi

Filenin Sultanları, İtalya’da devam eden Voleybol Milletler Ligi’nde Asya temsilcisi Güney Kore’yi 3-1 mağlup etti. AVRUPA KITASINI TEMSİL EDEN ...

Yaşayan fosil lakaplı balık 100 yıl yaşıyor, hamileliği 5 yıl sürüyor

Fransa’da yapılan yeni bir araştırmada, 420 milyon yıldır var olan yaşayan fosil lakaplı Coelacanth cinsi balığın hakkında yeni bilgiler ...