16 yaşında 22 milyon TL kazanmıştı! Şimdi acınacak halde

spot_img

Ülkenin ‘en genç piyango milyoneri’ olan Callie Rogers, tüm dünyada tanınmasını sağlayan büyük mükafatı kazandığında Cockermouth’da esirgeyici ailesiyle birlikte yaşıyordu.

Cumbria doğumlu Callie, büyük mükafatı kazanır kazanmaz saatte 3.60 sterlin kazandığı kasiyerlik işinden istifa etti.

Piyangoyu kazandıktan birkaç hafta sonra sevgilisiyle birlikte satın aldığı konuta taşındı.

Callie, iki göğüs işi için 11 bin 500 sterlin, kıyafet, makyaj ve dövmeler için 300 bin sterlin, sınıfının en düzgünü spor otomobillerde 85 bin sterlin ve uyuşturucu için çeyrek milyon sterlin harcadı.

Callie, tatillerde Meksika ve EuroDisney üzere yerlere 250 bin sterlin, eski erkek arkadaşlara verilen ikramlar için 118 bin sterlin, arkadaşlara ve aile üyelerine iade edilmeyen krediler için 190 bin sterlin ve avukatlık fiyatlarına 50 bin sterlin daha harcadı.

Lakin paranın tamamı boşa gitmedi, Callie ayrıyeten 180 bin sterlinlik bir bungalov ve annesi için 76 bin sterlinlik bir konut aldı.

Tanıştığı ve hayatına aldığı erkekler onu parası için kullandı, Callie bu periyodu “hem dehşetli hem de şaşırtıcı” olarak tanımladı ve yıllarca süren bitmek bilmeyen partilere para akıttı.

Ve o vakitler işsiz olan erkek arkadaşı Nicky Lawson ile tanıştığında hayatı güzelce denetimden çıktı. 2003 yılında bankada yalnızca 2.000 sterlin ile neredeyse parasız kaldı ve hatta intihar etmeye çalıştı.

Neredeyse 1.9 milyon sterlin kazanan Callie,bu kadar büyük bir meblağı nasıl değerlendireceğini bilemeyecek kadar genç olduğunu söyledi ve ekledi:

“Bu kadar genç biri için çok fazla para kazandım. Hayatınızın değişmeyeceğini söyleseniz bile değişiyor ve birden fazla vakit bu değişim âlâ istikamette olmuyor.”

Callie, artık daha keyifli olduğu konusunda ısrar ediyor, olağan bir hayat yaşadığına vurgu yaparak şu kelamları söylüyor: “Muhteşem bir parti hayatı yaşama baskısı bitti ve bunu tercih ederim.”

33 yaşındaki Callie Rogers, Facebook sayfasında yaşadığı şaşırtan değişimi gösteren bir fotoğraf paylaştı. Callie’nin saçlarını kazıtmış olduğu dikkat çekti.

Evvelce uzun, siyah saçlarıyla dikkat çeken dört çocuk annesi, yeni saç rengi, tarzı, boyun ve kollarındaki dövmelerle neredeyse tanınmaz hale gelmişti.

16 yaşında 1.8 milyon sterlin kazandıktan 18 yıl sonra, toplumsal yardımlarla yaşamak zorunda kaldığını itiraf eden Callie, kısa mühlet evvel beş parasız kaldığını söylemişti.

Callie, Facebook gönderisinde yaptığı kısa açıklamada, hayattaki en büyük zorluğun kendin olmaya çalışmak olduğunu yazdı.

Son Haberler

Dünya Haberleri

spot_img

Benzer Haberler

ABD’de 2021’in ilk katil eşek arısı görüldü

ABD'de 2020'de Washington'da katil eşek arısı yuvası bulunmuştu. 7 santimetreye kadar uzunluğu ve zehirli bir iğneye sahip olan bu arılar tarım ...

Simülasyon bulmaca oyunu MergeCrafter, Android aygıtlar için çıktı

Yayıncılığını ve geliştiriciliğini Fiveamp LLC'nin yaptığıbulmaca simülasyon oyunu MergeCrafter, Android cihazlar için çıkışını yaptı. iOS ...

Filenin Sultanları dörtlü finale yükseldi

Filenin Sultanları, İtalya’da devam eden Voleybol Milletler Ligi’nde Asya temsilcisi Güney Kore’yi 3-1 mağlup etti. AVRUPA KITASINI TEMSİL EDEN ...

Yaşayan fosil lakaplı balık 100 yıl yaşıyor, hamileliği 5 yıl sürüyor

Fransa’da yapılan yeni bir araştırmada, 420 milyon yıldır var olan yaşayan fosil lakaplı Coelacanth cinsi balığın hakkında yeni bilgiler ...